Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Štvrtok
06. 08. 2015
K-centrum
19:00

Master class Laury Murguía Sanchez

Master class laura murguia.jpg

Zmysel pre svetlo 

Práca svetelného dizajnéra je zameraná predovšetkým na ľudský zrak. Pre vytvorenie komplexného zážitku je však nevyhnutné brať ohľad aj na iné zmysly (sluch, chuť, čuch, hmat - a niekedy synestéziu).

Svetelná dizajnérka Laura Murguía Sánchez, architektka pochádzajúca z Mexika, je hlavnou lektorkou tohtoročného workshopu Neviditeľná Štiavnica - newest media workshop_03. Titul PhD získala na Universitat Politècnica de Catalunya v odbore Energia a environment v architektúre. V roku 2011 spolu s manželom založila prvé nezávislé štúdio svetelného dizajnu na Slovensku, Haz Lighting. V súčasnosti je externou lektorkou predmetu Svetelný dizajn na Technickej Univerzite v Košiciach. Od roku 2012 spolupracuje so svetelným štúdiom Lightroom so sídlom v Prešove. Je členkou Professional Lighting Design Association / Združenia profesionánych svetelných dizajnérov PLDA a IESNA / Illuminating Engineering Society of North America. 

Štúdio Haz Lighting, ktoré Laura vedie, je tímom veľmi aktívnych ľudí. Svoj prístup nazývajú “kooperatívnym aktivizmom”. Vo svojich projektoch využívajú rôzne spôsoby umeleckého vyjadrenia: architektúru, inštalácie vo verejnom priestore, výstavy, performance a pod. Ich kombinovanie a prepájanie bude aj témou Laurinej prezentácie v rámci workshopu Neviditeľná Štiavnica (newest media workshop_03) počas 4 živlov.