Letný filmový festival 4 živly

Piatok
10. 08. 2018
Eleuzína
16:30

Prednáška - Web Series - Nová forma kreatívneho obsahu

Michaela Sabo - picture.JPG

„Iba rozkrájam svoj celovečerný film na desať osem-minútových častí, zavesím ho na youtube a hotovo! Ibaže take jednoduché to vôbec nie je… Obsah pre internet má svoje zákonitosti a pravidlá. Písanie pre „web series“ je diametrálne odlišné od akejkoľvek inej scenáristickej disciplíny. A aj keď je momentálne práve internet tou najslobodnejšou platformou pre vyjadrenie silného autorského obsahu (v niektorých regiónoch sveta dokonca jedinou), tvorba „web series“ nie je zďaleka taka jednoduchá, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať.

Prednáška Michaely Sabo o „web series“ bude zameraná na priblíženie a predstavenie tohoto celkom nového audiovizuálneho sveta. Dozviete sa o základných biznis modeloch, pravidlách a uvidíte to najlepšie, ale aj najhoršie, čo sa vo svete na poli „web series“ urodilo.

Michaela Sabo študovala na VŠMU v Bratislave, na FAMU v Prahe a UCLA v Los Angeles. Pracovala pre Českú televíziu v rokoch 2011 a 2012. V roku 2013 bola účastníčkou programu EPI European TV Drama Series Lab a v septembri 2014 sa presťahovala do Berlína kvôli programu Serial Eyes, intenzívnemu 8-mesačnému postgraduálnemu štúdiu televíznej scenáristiky a „show-runningu“. V súčasnosti žije v Berlíne, pracuje ako nezávislá scenáristka a kreatívna producentka, ale tiež ako trénerka tzv. „pitchingu“ na viacerých festivaloch a workshopoch (Sarajevo Film Festival, Serial Eyes – DFFB, Series Mania – Writers Campus, Midpoint workshops, Odessa International Film festival).