Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Petr Krátký: Věnováno Karle + otvorenie nového ročníka súťaže Iné vízie SK

Petr Krátký, CZ, 2010 - 2013, 19 min. v slučke

Slučka ôsmich krátkych filmov mladého českého umelca Petra Krátkeho v sebe spája ľahkosť so zmyslom pre humor. Autor vystupuje ako hlavný aktér a svojou prítomnosťou oživuje banálne a bizarné situácie. Pre 4 živly pásmo pripravila Přehlídka filmové animace a současného umění (PAF), spoluorganizátor súťaže experimentálneho filmu Iné vízie SK. Pred projekciou filmov Petra Krátkeho 4 živly oficiálne otvoria nový ročník súťaže Iné vízie SK

Zoznam krátkych filmov Petra Krátkeho: 

Plavání, 1:21 min, 2010

Finální řez, 1:17 min, 2010

Bez názvu, 1:47 min, 2010

Pes, 5:33 min, 2011

Hexaton, 0:57 min, 2011

Performance, 2:03 min, 2011

Běhání, 3:27 min, 2011

Trailer, 0:40 min, 2011

Byt, 4:41 min, 2013

 

Iné vízie SK 

PAF - Přehlídka filmové animace a současného umění v spolupráci s online filmovým magazínom Kinečko a filmovým festivalom 4 živly vyzývajú autorov k zasielaniu audiovizuálnych diel do 3. ročníka súťaže pohyblivých obrazov Iné vízie SK.

Od roku 2016 u nás Iné vízie SK fungujú ako jediný projekt svojho druhu, sledujú súčasnú slovenskú (profesionálnu aj amatérsku) umeleckú scénu a poskytujú priestor pre prezentáciu toho najzaujímavejšieho, čo sa v oblasti experimentálneho filmu, animácie, performance či video artu za uplynulých 18 mesiacov u nás odohralo. 10 krátkometrážnych snímok je vždy výsledkom preferencií prizvaného kurátora. Tento rok je ním vizuálny umelec, výtvarník a hudobník András Cséfalvay. Odlišné záujmy jednotlivcov z oblasti audiovizuálneho umenia umožňujú špecifickosť daného výberu a vízie sú tak z roka na rok skutočne iné. 

Premiéra Iných vízií SK 2018 sa uskutoční v decembri na PAF Olomouc 2018. Na slovenskú premiéru spolu s vyhlásením víťaza sa diváci budú môcť tešiť už tradične na zimnej edícii 4 živlov. Selekcia bude následne súčasťou rôznych kultúrnych podujatí a ako kolektívna výstava bude sprístupnená návštevníkom galérií po celom Slovensku.

 

Podmienky prihlásenia do súťaže:

• dielo je možné premietať v kinosále a inštalovať v galérii

• dielo nie je v termíne uzavretia open callu staršie ako 18 mesiacov

• dielo má nezávislý a nekomerčný charakter

• dielo bolo vytvorené na území Slovenska (autor nemusí mať slovenské občianstvo, rozhoduje miesto vzniku)

• dĺžka diela nesmie prekročiť dĺžku 30 minút

• svoje diela môžu prihlásiť profesionáli aj amatéri všetkých vekových kategórií

• je možné zaslať viacero diel (pre každé je potrebné vyplniť prihlášku zvlášť)

• účasť v súťaži nie je obmedzená účasťou na minulých ročníkoch (autori sa môžu hlásiť opakovane)

Diela môžete prihlasovať na adrese  www.pifpaf.cz/jv-sk-oc od 10. augusta 2018 do 30. septembra 2018. Pre viac informácií neváhajte kontaktovať koordinátorku súťaže Petru Sedlákovú na adrese petra@kinecko.com.