Letný filmový festival 4 živly

Sobota
09. 08. 2014
Art Cafe
17:00

Master class Marcela Łozińskeho - ZRUŠENÁ

S poľutovaním oznamujeme, že Marcel Łoziński sa nemôže dostaviť do Banskej Štiavnice z vážnych rodinných dôvodov, jeho Master class sa teda konať nebude. 

„Moc autora“ z pohľadu dvojice stredoeurópskych režisérov. Akým spôsobom sa prejavuje v zaznamenávaní alebo vytváraní reality filmom? Aký veľký môže byť vplyv filmu na jeho publikum? Robert Kirchhoff a Marcel Łoziński sa podelia o svoje skúsenosti nielen v súvislosti s premietanými filmami Kauza Cervanová a Ako sa to robí.

Master class Marcela Łozińskeho

Spolu s Krzysztofom Kieślowskim je jedným z popredných poľských filmárov svojej generácie a jedným z medzinárodne najoceňovanejších poľských umelcov vôbec. V roku 1994 bol dokonca nominovaný na Oscara za svoj krátky dokumentárny film 89 mm od Európy (89 m od Europy). Vo svojej tvorbe sa venuje sociálnym, ale aj filozofickým témam, a nebojí sa spochybňovať hranice medzi dokumentárnym a hraným filmom, pretože verí, že tvorba filmu je balansovanie medzi myšlienkou tvorcu a realitou. 4 živly premietnu jeho film Ako sa to robí (Jak to się robi)

Svoj film 89 mm od Európy zverejnil Marcel Łoziński spolu s niekoľkými ďalšími na Vimeu: