Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Nedeľa
09. 08. 2015
Kultúrne centrum
14:00

O Detských 4 živloch

hudobny 2.jpg

Detské 4 živly ponúknu v rámci svojho programu pestrú zmes rozličných s filmom spojených aktivít na tému zmyslov (zrak, sluch, hmat, čuch a chuť) a občas aj „nezmyslov“ – tak, ako to deti majú rady. Súčasťou Detských 4 živlov bude trojdňový hudobný workshop, poobedňajšie otvorené tvorivé dielne Popoludnie s Mimi a Lízou a Animánie, ako aj rozličné filmové projekcie. V rámci jednej z nich uvidia detskí diváci v predpremiére novú epizódu z cyklu animovaných rozprávok Mimi a Líza režisérky Katky Kerekesovej. Na záver sa uskutoční verejná prezentácia: koncert účastníkov hudobného workshopu, premietneme pásmo krátkych filmov, ktoré vzniknú počas otvorenej tvorivej dielne Animánie, ako aj krátke filmy, ktoré na Detských 4 živloch vznikli v minulých rokoch.

Praktické informácie

Otvorené tvorivé dielne sa uskutočnia v priestoroch centra Terra Permonia na Radničnom námestí 14, hudobný workshop v priestoroch Základnej umeleckej školy na Trojičnom námestí 4. Projekcie filmov sa budú konať vo veľkej sále Kultúrneho centra na Kammerhofskej 1, v centre Terra Permonia a v kultúrnom dome v obci Počúvadlo.

Vstupné na premietanie filmov v Terre Permonii a Kultúrnom centre je 1,50 EUR deti do 15 rokov a 3,50 EUR dospelí. S akreditáciou účastníka 4 živlov je vstup na premietania zdarma. V prípade veľkého záujmu o projekcie majú deti vzhľadom na kapacitné obmedzenia sál prednosť.

Vstup na otvorené tvorivé dielne v Terre Permonii, ako aj na záverečnú prezentáciu je zdarma bez nutnosti predošlého prihlásenia a do vyčerpania kapacity priestoru. Hudobný workshop je kapacitne obmedzený na 15 vopred prihlásených účastníkov. Účastnícky poplatok je 12 EUR (v cene je účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa ubytovanie, stravu ani vstupné na filmy). Tri bezplatné miesta na workshope sú určené pre deti zo sociálne slabších rodín. POZOR, POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA, PRIHLÁSTE DETI VO VEKU 8 - 12 ROKOV EŠTE DNES! 

Ďalšie informácie o Detských 4 živlov radi poskytneme na mailovej adrese silvia.klasa@gmail.com.

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie SPP. Tento projekt sa koná s podporou Nadácie Tatra banky. Za podporu ďakujeme Nadácii Eset.