Letný filmový festival 4 živly

Hudobný workshop

hudobny 3.jpg

Lektor Marek Kundlák: „Hudobný workshop je zábavnou tvorivou dielňou pre deti od 6 do 12 rokov, v ktorej sa zahráme na majstrov zvuku. Netreba sa zľaknúť – nebudeme sa rýpať v mašinkách, ani nosiť tie obrovské slúchadlá. Pôjdeme na to inak. V prvej časti dielne sa pohrabeme v starých haraburdách a zistíme, čo by mohlo vydávať zaujímavé zvuky. Vyrobíme si jednoduché hudobné nástroje a vyskúšame si, ako sa na nich dá hrať. Keď sa zoznámime s novými zvukmi, vytvoríme si malý orchester a naučíme sa vzájomne sa počúvať a muzicírovať. Keď to zvládneme, čaká nás najzábavnejšia časť. Pozrieme si kratučkú rozprávku o tom, ako jednu zebru prestali poslúchať jej čierno-biele pruhy a spoločne vymyslíme, ako rozprávku ozvučíme. Nacvičíme si hudobný podklad a na konci dielne naživo predvedieme rozprávku s hudobným sprievodom detského orchestra. Od piatka do nedele je teda o zábavu postarané! Už sa teším na malých výmyselníkov a ich uletené nápady!“

Hudobný workshop sa uskutoční v priestoroch Základnej umeleckej školy na Námestí svätej Trojice 4 so záverečnou prezentáciou vo veľkej sále Kultúrneho centra. Deti pod vedením lektorov Mareka Kundláka a Zuzatky Tkáčikovej spoločne „ozvučia“ krátky animovaný nemecký film Zebra (r. Julia Ocker, 2013).

O lektoroch:

Marek Kundlák vyštudoval Konzervatórium v Bratislave a divadelnú fakultu VŠMU, odbor divadelná dramaturgia. Je spoluzakladateľ divadelnej skupiny The Third Hand Theatre Company s ktorou pracuje ako autor, dramaturg, spolu-režisér, herec a skladateľ. Účinkoval na doskách viacerých slovenských divadiel, je autorom poézie, drámy a libriet pre divadlo, rozhlas a festivaly. Marek je spevák, hudobník a skladateľ, so záujmom o široké spektrum hudby, od klasickej po súčasnú experimentálnu scénu. Skladá pre divadlo, tanečné divadlo, film, rozhlas a tiež pre DIY Instruments ensamble, orchester vlastnoručne vyrobených nástrojov, ktorého je členom. Je členom Kompozičného laboratória, spolupracuje s Rádiom Devín a Experimentálnym štúdiom VŠMU. Marek tiež pôsobil ako asistent réžie v Opere SND s viacerými európskymi režisérmi, kde si vyskúšal prepojenie hudby a divadla vo veľkorozmerných inscenáciách. Spolu so skladateľom a konštruktérom Matúšom Wiedermannom vedie tvorivé hudobné dielne pre deti.

Zuzatka, Mgr. Zuzana Tkáčiková je zakladateľkou OZ Domček plný nápadov. Venuje sa hudobnému vzdelávaniu pre deti a dospelých prostredníctvom kurzov a workshopov, pracuje ako terapeutka a externe spolupracuje na príprave diskusných relácií s rádiom Devín.

Priebeh workshopu:

Workshop bude prebiehať v budove Základnej umeleckej školy na Trojičnom námestí v týchto časoch:

Piatok: 12:00 - 18:00

Sobota: 10:00 - 18:00

Nedeľa: 10:00 - 14:30

Výsledok workshopu – hudbu, ktorú deti vytvoria k filmu a naživo predvedú – si môže verejnosť pozrieť na záverečnej prezentácii, ktorá sa uskutoční v nedeľu 9. augusta o 14:00 vo veľkej sále Kultúrneho centra na Kammerhofskej 1. Zmena programu vyhradená, prosím, sledujte aktuálne informácie na www.4zivly.sk.

Praktické informácie:

Workshop je kapacitne obmedzený, určený pre vopred prihlásené deti vo veku od 8 do 12 rokov. Akreditačný poplatok je 12 eur za jedno dieťa, zahŕňa účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstup na filmové predstavenia. Tri bezplatné miesta na workshope sú určené pre deti zo sociálne slabších rodín. POZOR, POSLEDNÉ VOĽNÉ MIESTA, PRIHLÁSTE DETI EŠTE DNES! 

Deti môžete prihlasovať na adrese silvia.klasa@gmail.com. Zašlite nám prosím meno a vek dieťaťa, ako aj telefonický kontakt, po akceptácii prihlášky vám zašleme informácie o platbe. Stornovať účasť dieťaťa na seminári je možné do 1. 8. 2015, v tomto prípade vraciame celý akreditačný poplatok. 

Tešíme sa na veselú hudobnú žúrku!