Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Hudobný workshop

DSC_0986.JPG

Lektor Marek Kundlák: „Hudobný workshop je zábavnou tvorivou dielňou pre deti od 8 do 12 rokov, v ktorej sa zahráme na majstrov zvuku. Netreba sa zľaknúť – nebudeme sa rýpať v mašinkách, ani nosiť tie obrovské slúchadlá. Pôjdeme na to inak. Pozrieme si kratučkú rozprávku o osamelom modrom mimozemšťanovi, ktorý si nájde nového priateľa, a spoločne vymyslíme, ako rozprávku ozvučíme. Nacvičíme si hudobný podklad a na konci dielne publiku naživo predvedieme rozprávku s hudobným sprievodom detského orchestra. Od piatka do nedele je teda o zábavu postarané! Už sa teším na malých výmyselníkov a ich uletené nápady!“

Deti pod vedením lektorov Mareka Kundláka a Fera Királyho spoločne „ozvučia“ krátky animovaný anglický film Kedysi na modrom mesiaci (r. Steve Boot, 2015).

O lektoroch:

Marek Kundlák vyštudoval Konzervatórium v Bratislave a divadelnú fakultu VŠMU, odbor divadelná dramaturgia. Je spoluzakladateľ divadelnej skupiny The Third Hand Theatre Company s ktorou pracuje ako autor, dramaturg, spolu-režisér, herec a skladateľ. Účinkoval na doskách viacerých slovenských divadiel, je autorom poézie, drámy a libriet pre divadlo, rozhlas a festivaly. Marek je spevák, hudobník a skladateľ, so záujmom o široké spektrum hudby, od klasickej po súčasnú experimentálnu scénu. Skladá pre divadlo, tanečné divadlo, film, rozhlas a tiež pre DIY Instruments ensamble, orchester vlastnoručne vyrobených nástrojov, ktorého je členom. Je členom Kompozičného laboratória, spolupracuje s Rádiom Devín a Experimentálnym štúdiom VŠMU. Marek tiež pôsobil ako asistent réžie v Opere SND s viacerými európskymi režisérmi, kde si vyskúšal prepojenie hudby a divadla vo veľkorozmerných inscenáciách. Spolu so skladateľom a konštruktérom Matúšom Wiedermannom vedie tvorivé hudobné dielne pre deti.

Fero Király je klavirista, pedagóg a hudobný experimentátor. Zaoberá sa hudobnými projektmi s presahom do performance, soundartu, inštaláciami, interpretáciou súčasnej hudby, hudobnej kompozície a soundartu. Člen Cluster Ensamblu a viacerých menších zoskupení. Je autorom hudobného nástroja Zvukodrom (Soundring) určeného deťom a učiteľom hudby, ako aj zbierky Botanická záhrada, ktorá obsahuje experimentálnu hudbu a hudobno-zvukové hry pre deti.

Priebeh workshopu:

Workshop bude prebiehať v budove Základnej umeleckej školy na Trojičnom námestí v týchto časoch:

Piatok: 12:00 - 18:00

Sobota: 10:00 - 18:00

Nedeľa: 13:00 – generálka (vo veľkej sále KC), 14:00 verejné vystúpenie


Praktické informácie:

Workshop je kapacitne obmedzený, určený pre vopred prihlásené deti vo veku od 8 do 12 rokov. Akreditačný poplatok je 15 eur za jedno dieťa, zahŕňa účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstup na filmové predstavenia. Deti môžete prihlasovať na adrese monika.lostakova@gmail.com do 8. 8. 2016. Zašlite nám prosím meno a vek dieťaťa, ako aj telefonický kontakt, po akceptácii prihlášky vám zašleme informácie o platbe. Stornovať účasť dieťaťa na seminári je možné do 10. 8. 2016, v tomto prípade vraciame celý akreditačný poplatok.