Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Animačný workshop

012.JPG

AKTUÁLNE INFO: Kapacita workshopu je naplnená, v tejto chvíli prijímame už iba registrácie prípadných náhradníkov a náhradníčok. Ďakujeme za pochopenie. 

Animačný workshop sa bude konať v piatok a v sobotu a v jeho priebehu skupina max. 15 detí vo veku od 9 do 15 rokov vytvorí krátky animovaný film na tému Viera, ktorá je hlavnou témou tohtoročného filmového seminára 4 živly. Animačný workshop budú viesť skúsení lektori a tvorcovia animovaných filmov pre deti Vanda Raýmanová, Michal Struss a Jozef Just. Deti v rámci animačného workshopu spoločne vymyslia jednoduchý príbeh (resp. niekoľko krátkych poviedkových príbehov) na zadanú tému, potom vytvoria postavy, rekvizity a pozadia a spoločne s lektormi budú vytvárať animované sekvencie do spoločného filmu. Deti vytvoria aj plagát na premiéru a svoje animované dielo verejne odprezentujú na premietaní v Kultúrnom centre.

 

O lektoroch:

Vanda Raýmanová (1973)

Vyštudovala animovanú tvorbu  na  VŠMU v Bratislave. Od roku 2004 sa venuje  producentskej  činnosti a autorskej animovanej tvorbe. Jej producentským debutom je animovaný film  Kto je tam? (2010), ktorý získal niekoľko medzinárodných ocenení a uspel vo francúzskej a belgickej kinodistribúcii.  Je  autorkou a režisérkou filmu  Putovanie dejinami (2011, projekt pre SNM) a výtvarne spolupracovala na filme Modrý tiger (r. Petr Oukropec, 2011). V roku 2013 založila produkčnú spoločnosť objectif, s.r.o, ktorá sa zameriava na tvorbu a šírenie originálneho obsahu pre deti. Je autorkou a producentkou animovaného seriálu Drobci (2014 – 2016 ).


Michal Struss (1976) 

Vyštudoval animáciu na VŠMU v Bratislave. Počas štúdia vytvoril krátky bábkový film V kocke (1999), ktorý získal mnoho ocenení na medzinárodných filmových festivaloch a získal aj animáciu na Oskara. Koprodukoval film Nazdravíčko! (Ivana Laučíkova a spol, 2005). Ako supervízor vizuálnych efektov a animácie spolupracoval na medzinárodne oceňovaných  filmoch ako  Slepé lásky (Juraj Lehotský, 2008), Osadné (r. Marko Škop, 2009), či Modrý tiger (r. Petr Oukropec, 2011). V obrazovej postprodukcii exceloval v animovaných filmoch Kto je tam? (r. Vanda Raýmanová, 2010) a Sneh (Ivana Šebestová, 2013). V súčasnosti je  spolurežisérom seriálu Drobci.

Jozef Just (1980)

Prvé dotyky s animovanou tvorbou v 90tych rokoch okúsil v ateliéri na Kolibe. Následne študoval na Fakulte elektrotechniky a informatiky na STU a neskôr sa opäť vrátil do sveta animácie. Už viac ako 15 rokov technicky, technologicky a produkčne spolupracuje s animátormi a animačnými štúdiami na rôznych projektoch animovaných reklám, animovaných seriálov a filmov, napríklad Sneh, Modrý tiger, Drobci, Pavúky, Fongopolis... V súčasnosti je projektovým manažérom seriálu Drobci

Praktické informácie:

Workshop sa bude konať v podkroví Rubigallu na Námestí svätej Trojice v Banskej Štiavnici, v piatok a v sobotu od cca 11 do 18 hodiny. V nedeľu poobede sa bude konať verejná prezentácia výsledkov workshopu. Účastnícky poplatok je 15 EUR za dieťa, v sume je zahrnutá účasť na workshope a pitný režim, nezahŕňa stravu, ubytovanie ani vstupy na filmové projekcie Letného filmového seminára 4 živly (okrem záverečnej prezentácie). Deti je možné prihlasovať emailom na adrese silvia.klasa@gmail.com, do zaplnenia kapacity. V prípade, že bude kapacita zaplnená, budú deti zaradené do zoznamu náhradníkov. Prihlásené deti je možné odhlásiť najneskôr do 1. augusta, v tom prípade vraciame celý účastnícky poplatok, po 1. auguste len v prípade, že na dané miesto budeme mať náhradníka. 

Prejsť na: 
Detské 4 živly v kocke 
Otvorená tvorivá dielňa Drobci 
Prednáška o videohrách 
Filmy na Detských 4 živloch