Letný filmový festival 4 živly

Piatok
09. 08. 2019
Malé KC
15:30

Otvorená tvorivá výtvarná dielňa

4zivly_detske (5).jpg

V rámci tohoročnej tvorivej dielne si deti s pomocou rodičov a pod vedením lektorov-animátorov Ivany Tirpákovej a Filipa Kasanického vytvoria s použitím rozličných materiálov ozajstného lietajúceho šarkana. Ak bude živel vetra počas Detských 4 živlov priaznivý, môžu si deti hneď počas festivalu otestovať letecké kvality svojich výtvorov...

Dielňa nie je vekovo obmedzená a bude prebiehať v piatok 9. augusta po premietaní filmov Šarkan a Veľký zlý lišiak v priestoroch Kultúrneho centra na Kammerhofskej ulici (Malé KC – vchod od sochy Andreja Kmeťa). Vstup je zdarma, bez nutnosti prihlásenia a do vyčerpania kapacity priestoru.

 

Lektori tvorivých dielní

Ivana Tirpáková 
Študovala na Škole úžitkového výtvarníctva u akademického maliara Milana Bočkaya odbor Propagačné výtvarníctvo a Animovanú tvorbu na Vysokej škole múzických umení. Po štúdiu sa okrem animácie venovala aj grafickému dizajnu a hudobnej tvorbe (kapela Hvozd - Po kopcoch v županoch, Slnko records 2010). V súčasnosti pôsobí v štúdiu Fool Moon Film, ako 3D animátorka na seriáli Websterovci.

 

Filip Kasanický
Absolvent školy Úžitkového výtvarníctva, Ružomberok, odbor: propagačná grafika. V roku 2010 pôsobil ako učiteľ na Základnej umeleckej škole Marcela Dúbravca v Ružomberku, Rok na to nastúpil na Ostravskú univerzitu, kde vyštudoval animovanú tvorbu. V rokoch 2013-2015 pracoval ako animátor v QQ studio (animácie do reklamných spotov, seriálov pre Českú televíziu, náučný film pre ostravské planetárium). Od roku 2016 pôsobí ako 3D animátor v štúdiu Fool Moon Film na seriáli Websterovci.