Letný filmový festival 4 živly

Sobota
10. 08. 2019
Malé KC
10:00

Tvorivá animačná dielňa (pre vopred prihlásené deti)

4zivly_detske (2).jpg

EDIT: KAPACITA ANIMAČNEJ DIELNE JE NAPLNENÁ, PRIHLASOVANIE ĎALEJ NEPREIBEHA. 

Animačná dielňa sa bude konať počas soboty 10. augusta a je určená skupine max. 16 detí (8 dvojíc) vo veku od 8 do 15 rokov. Deti rozdelené do dvojíc si po vedením lektorov-animátorov Ivany Tirpákovej a Filipa Kasanického vyrobia šarkanov a rozličné pozadia, ktoré následne budú animovať a ozvučovať. Výsledkom bude krátky animovaný film a deti vytvoria aj filmový plagát k verejnej premiére svojho filmu, ktorá sa uskutoční v nedeľu v Kultúrnom centre.

Animačná dielňa sa bude konať v Kultúrnom centre na Kammerhofskej ulici v Banskej Štiavnici (Malé KC – vchod od sochy Andreja Kmeťa), v sobotu od 10 do 18 hodiny s krátkou obedovou prestávkou. V nedeľu poobede sa bude konať verejná prezentácia výsledkov dielne. Účastnícky poplatok je 10€ za dieťa, v sume je zahrnutá účasť na dielni, materiál a pitný režim. Deti je možné prihlasovať emailom na adrese monika.lostakova@gmail.com do naplnenia kapacity. V prípade, že bude kapacita naplnená, budú deti zaradené do zoznamu náhradníkov. Prihlásené deti je možné odhlásiť najneskôr do 1. augusta, v tom prípade vraciame celý účastnícky poplatok, po 1. auguste len v prípade, že na dané miesto budeme mať náhradníka. 

 

Lektori tvorivých dielní

Ivana Tirpáková 
Študovala na Škole úžitkového výtvarníctva u akademického maliara Milana Bočkaya odbor Propagačné výtvarníctvo a Animovanú tvorbu na Vysokej škole múzických umení. Po štúdiu sa okrem animácie venovala aj grafickému dizajnu a hudobnej tvorbe (kapela Hvozd - Po kopcoch v županoch, Slnko records 2010). V súčasnosti pôsobí v štúdiu Fool Moon Film, ako 3D animátorka na seriáli Websterovci.

 

Filip Kasanický
Absolvent školy Úžitkového výtvarníctva, Ružomberok, odbor: propagačná grafika. V roku 2010 pôsobil ako učiteľ na Základnej umeleckej škole Marcela Dúbravca v Ružomberku, Rok na to nastúpil na Ostravskú univerzitu, kde vyštudoval animovanú tvorbu. V rokoch 2013-2015 pracoval ako animátor v QQ studio (animácie do reklamných spotov, seriálov pre Českú televíziu, náučný film pre ostravské planetárium). Od roku 2016 pôsobí ako 3D animátor v štúdiu Fool Moon Film na seriáli Websterovci.