Letný filmový festival 4 živly

Filmy na Detských 4 živloch 2021

Martin_a_tajomstvo_lesa_zdroj_Bfilm.jpg

PIATOK, 6. 8. 2021, KINO AKADEMIK, 14:00 

Vlkochodci

Wolfwalkers

Tomm Moore, Ross Stewart, IR/US, 2020, 102 min.

Mladá lovkyňa sa vydáva s otcom do Írska, aby tam pomohli s vyhubením poslednej vlčej svorky. Všetko sa však zmení, keď sa skamaráti so slobodomyseľným dievčaťom zo záhadného kmeňa, o ktorom sa hovorí, že sa v noci premieňa práve na vlky. Čarovný príbeh v uhrančivom animovanom spracovaní známej tvorivej dvojice (Moore a Stewart) si užijú všetci, ktorí a ktoré sa nechali vtiahnuť do príbehov ich predchádzajúcich snímok Pieseň mora či Brendan a tajomstvo Kellsu.

 

SOBOTA, 7. 8. 2021, KINO AKADEMIK, 15:30

Martin a tajomstvo lesa

Mazel a tajemství lesa

Petr Oukropec, CZ/SK/DE, 2021, 82 min.

Deti zo skautského oddielu trávia svoje letné prázdniny na mieste, ktoré je ukryté v horách romantickej lesnej oblasti. Tri týždne žijú ako divochovia – spávajú v típí, umývajú sa v potoku, varia svoje jedlá na ohni a zabávajú sa v lese okolo. Tentokrát však skauti prichádzajú do svojho lesa naposledy. Vďaka plánu ťažiť tu lítium, zmizne ich divočina navždy… Podarí sa im miesto zachrániť? A pomôžu im tajomné lesné tvory, ktoré sa možno skrývajú všade navôkol? Film osobne uvedie slovenský koproducent Peter Badač a herecká lektorka Jana Epikaridis. 

 

NEDEĽA, 8. 8. 2021, KC, 14:00

Psí ostrov

Isle of Dogs

Wes Anderson, US/DE, 2018, 101 min.

V snahe zachrániť svojho štvornohého kamaráta sa chlapec Atari vydáva na opustený Psí ostrov. Na niekdajšiu skládku odpadkov boli vyhnané všetky domáce aj túlavé psy z japonského mesta Megasaki, keď začala zúriť psia chrípka. Pri hľadaní svojho psieho kamaráta však Atari odhalí sprisahanie, ktorého cieľom je likvidácia všetkých psov z mesta! Fantázia Wesa Andersona sa vyšantila v animovanom filme, ktorým tentoraz vzdáva hold japonskej – nielen filmovej – kultúre. (Pred premietaním filmu predstavia Detské 4 živly výsledky svojho hereckého workshopu.)

 

Tento projekt sa uskutočnil vďaka podpore Nadácie SPP.