Letný filmový festival 4 živly

Filmové premietania Detských 4 živlov 2022

KC, štvrtok 11. augusta o 14:00

Panika v mestečku

A Town Called Panic

Stéphane Aubier, Vincent Patar, 2009, BE/FR/LU, 73 min., ČD

Bláznivý animovaný film o troch nerozlučných kamarátoch – kovbojovi, indiánovi a koňovi, ktorý má narodeniny, a tak sa mu jeho spolubývajúci rozhodnú darovať tehlový gril. Lenže internetová objednávka tehál sa nečakane zvrtne... Svieži gejzír originálnych, miestami až absurdných nápadov určite očarí milovníkov neočakávaných zápletiek všetkých vekových kategórií.

 

KC, piatok 12. augusta o 14:00

Môj sused Totoro

My Neighbor Totoro

Hajao Mijazaki, 1988, JP, 90 min., ČD

Rodinný animovaný film o dvoch sestrách Sacuki a Mei. Nezbedná Mei objavuje zákutia nového domova a najmä priľahlého čarovného lesa. Jedného dňa sa spriatelí so zvláštnym tvorom, obrovským chlpatým Totorom, a prežije s ním mnoho dobrodružstiev... Nadčasový film majstra japonskej animácie Haja Mijazakiho v produkcii štúdia Ghibli s ohromujúcou obrazotvornosťou rozpráva o každodenných radostiach i trápeniach.

 

Kino Akademik, sobota 13. augusta o 15:00

Ako som sa naučila lietať (projekcia za účasti tvorcov)

How I Learned to Fly (srceening with filmmakers present)

Radivoje Andric, 2022, RS/HR/BG/SK, 103 min., OV+AT+ST

Preslnený letný film, dýchajúci vôňou mora, opaľovacieho krému a prvej letnej lásky. Hlavná postava Sofia však okrem nových dobrodružstiev a priateľstiev, musí nečakane otvoriť aj trinástu komnatu a čeliť minulosti, spôsobenej vojnovým konfliktom medzi Srbmi a Chorvátmi, ktorý nenávratne rozdelil mnohé rodiny.

 

KC, nedeľa 14. augusta o 14:00 

Tvojazem (projekcia za účasti tvorcov)

Journey to Yourland (screening with filmmakers present)

Peter Budinský, 2022, SK/BE/CZ, 85 min., OV

Riki je obyčajný chalan, ktorý sa spolu s mamou musel presťahovať na nudné rozostavané sídlisko. Vtedy sa mu začali diať zvláštne veci. Jedného dňa uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Podivný artefakt s vlastnou mysľou Rikiho zavedie do čarovného sveta s názvom Tvojazem.  Nový animovaný celovečerný film je určený pre celú rodinu a tím okolo režiséra Petra Budinského na ňom pracoval od roku 2013.