Letný filmový festival 4 živly

feb 21, 2016

Filmový seminár iba pre znalcov? Omyl! 4 živly si môžete užiť aj vy!

pirates.jpg

Hoci názov 5. Zimného filmového seminára 4 živly môže naznačovať, že sa jedná o podujatie určené znalcom filmovej tvorby a zanieteným fajnšmekrom, opak je pravdou. 4 živly sú prehliadkou rôznorodých filmov spojených jednou témou, medzi ktorými si aj vy môžete nájsť taký, ktorý zodpovedá vášmu vkusu. V rámci svojho neformálne vzdelávacieho nastavenia vám k nemu seminár navyše ponúkne krátky lektorský úvod, ktorý vysvetlí, ako film vznikol, prečo sa dostal do tohtoročného programu a čím je výnimočný.

Chystáte sa stráviť piatkovú noc v meste? Začnite ju o 21:00 v kine Akademik nemeckou komediálnou drámou Tučné dievčatá! Film je jednou z najvýraznejších snímok podžánru tzv. nemeckého mumblecoreu a 4 živly ho uvedú v SLOVENSKEJ PREMIÉRE. Z premietania sa môžete presunúť rovno do Art Cafe a overiť si tam svoje vedomosti, pozornosť aj šikovnosť vo Veľkom filmovom kvíze.

Dve slovenské premiéry pripravili 4 živly aj na sobotu. Milovníci dokumentárneho filmu si môžu o 15:30 pozrieť nový český film Jama, ktorý ich zavedie na kyjevské sídlisko, uprostred ktorého žije na svojej farme rebelantská Nataša so svojou netradičnou rodinou. Film osobne uvedie a po projekcii podiskutuje s divákmi režisér Jiří Stejskal. O 19.00 príde svoje dielo uviesť nemecký hosť, mladý režisér Philipp Eichholtz. Film Luca tancuje potichu uvedie na 4 živloch dokonca v medzinárodnej premiére, jeho snímku o hrdinke, ktorej robí problém aj každodenné vstávanie, zatiaľ diváci mimo rodného Nemecka nemali možnosť vidieť.

Chýbajú vám v zime premietania pod holým nebom? 4 živly rebelujú a v sobotu o 17:40 ponúkajú tiež zimné premietanie na letnom amfiteátri! V dvojici archívnych krátkych filmov sa budú venovať zimným športom – ľadovému hokeju (Hokej `69) a krasokorčuľovaniu (Ondrej Nepela).

Pre pamätníkov pripravil seminár lahôdku na sobotný večer – o 21:00 premietne kultový americký film Rebel bez príčiny, ktorý urobil v päťdesiatych rokoch minulého storočia hviezdu z mladučkého Jamesa Deana. Nedeľný podvečer si môžu spríjemniť fanúšikovia komédie Láska nebeská – na záver svojho 5. ročníka zimné 4 živly o 15:30 premietnu druhý film jej režiséra Richarda Curtisa, retro komédiu Piráti na vlnách, plnú skvelej rockovej muziky a známych tvári britského humoru.  
 

Akreditácie na 5. Zimný filmový seminár 4 živly si môžete zakúpiť na internetovom portáli Inviton.sk za predpredajovú cenu 12 €. Na mieste podujatia bude stáť akreditácia oprávňujúca držiteľa na vstup na všetky časti podujatia 15 € a samostatný lístok na jednu projekciu 3,5 €.