Letný filmový festival 4 živly

júl 26, 2017

KineDok v spolupráci so 4 živlami prinesie na Slovensko rumunskú režisérku Monicu Lăzurean-Gorgan

Snímka obrazovky 2017-07-26 o 01.28.07.png
KineDok, medzinárodná platforma pre distribúciu kreatívnych dokumentárnych filmov úspešne spolupracuje so seminárom 4 živly už druhý rok. Distribučná spoločnosť Filmtopia, ktorá je slovenským organizátorom KineDoku usporiadala na zimných 4 živloch 2016 aj 2017 programovací workshop pre lokálnych promotérov – šíriteľov dokumentárnych filmov z celého Slovenka. Minulý rok priniesla na 4 živly aj českého režiséra Jiřího Stejskala, ktorý diskutoval o svojom filme Jáma v divákmi preplnenej kinosále štiavnického kina Akademik.
 
Toto leto poobracali 4 živly vo svojom programe tému viery a v spolupráci s Filmtopiou a projektom KineDok
predstavia svojim divákom osobne rumunskú režisérku Monicu Lăzurean-Gorgan, ktorá so sebou prinesie svoj film Iba dych (Doar o răsuflare, 2016).
 
Hlavná postava filmu, Dobrin Sicrea, je oddaný nábožný otec, ktorý sa modlí za zázrak, vyliečenie svojej dcéry Denisy, ktorá sa narodila s ochorením spina bifida - ráštepom stavca. Dobrin poslušne chodí do kostola a verí  v boží zásah. Ale zachráni jeho láska a oddanosť jeho rodinu, alebo ju zničí? Tento vycibrene spracovaný dokument mapuje sedem rokov v živote Dobrina a jeho rodiny, počas ktorých je ich viera v Boha a hlavne v seba navzájom, tvrdo skúšaná.
 
Viac o projekte KineDok: www.kinedok.net