Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

dec 11, 2019

Zimné 4 živly nebudú, tešiť sa však môžete na ešte lepší letný festival!

53077631_10157163710762311_8243303462465437696_o.jpg Neoznamuje sa nám to ľahko, ale naše rozhodnutie je výsledkom dlhého kolektívneho zvažovania a zodpovedného prístupu k veci. Zimný filmový festival 4 živly sa stáva minulosťou, jeho 8. ročník bol vo februári posledným a od roku 2020 sa konať nebude. 

Zimné 4 živly pribudli k letnému (vtedy ešte) semináru a rozvíjali jeho program tým, že sa sústredili na jednu z najsilnejších podtém aktuálnej témy. Podujatie bolo komornejšie a rokmi získavalo na obľube, takže účasť postupne naplnila kapacitu a možnosti zimnej Štiavnice, ale aj nás, organizačného tímu. Značná časť z nás pracovala na zimných 4 živloch dobrovoľnícky a program sme sa snažili vystavať vždy čo najkvalitnejšie. Často sme však museli pristupovať k väčším kompromisom než v prípade letnej verzie, počas ktorej boli jasné výsledky aktuálnych grantových schém a možností partnerov podujatia. Cesty nás, organizátoriek a organizátorov, sa postupne začali odvíjať rôznymi smermi - do zahraničia a k ďalším filmovým či festivalovým projektom. Sústrediť sa na prípravu kvalitného zimného filmového festivalu sa ukázalo byť nezlučiteľné s ostatnými povinnosťami. 

Rozhodli sme sa preto sústrediť všetku svoju pozornosť a energiu na letné 4 živly. V ich prípade vidíme potenciál kvalitatívneho rastu a už v týchto chvíľach komunikujeme s mestom aj prvými partnermi, aby bol festival čo najväčším zážitkom pre všetkých zúčastnených i zapojených. Do kalendárov si môžete poznačiť, že 22. Letný filmový festival 4 živly sa uskutoční v dňoch 5. - 9. augusta 2020 a jeho témou sa stane PRAVDA A LOŽ. V najbližších dňoch spustíme zvýhodnený vianočný predpredaj cinepassov, o ktorom budeme informovať najprv newsletterom (ak ho ešte neodoberáte, zaregistrujte sa), neskôr potom na sociálnych sieťach. 

Ďakujeme za pochopenie a tešíme sa na Vás v lete v Banskej Štiavnici! 

Vaše 4 živly