Letný filmový festival 4 živly

jún 17, 2020

4 živly budú! Ich témou sa stane EXIT

79754515_10157971848962311_2917720736149798912_o.jpg

V dňoch 6. - 9. 8. 2020 sa v Banskej Štiavnici bude konať 22. ročník Letného filmového festivalu 4 živly, ktorého témou sa tentoraz stane EXIT. Téma je dôsledkom úvah a procesov súvisiacich s pandémiou koronavírusu, vďaka ktorému nebude možné usporiadať podujatie v štandardnom režime. Aj v obmedzenom režime chce však byť festival miestom úniku, ktoré po mesiacoch izolácie (od bežného života aj od kultúrnych podujatí) všetci tak veľmi potrebujeme.  

4 živly prinesú na filmové plátna kolekciu takmer dvoch desiatok hraných, dokumentárnych, animovaných i experimentálnych filmov, doplnených sprievodným programom pre dospelých i deti, všetko v súlade s hygienickými nariadeniami a odporúčaniami krízového štábu. Bezpečnosť našich návštevníkov a návštevníčok je pre nás prvoradá.

4 živly budú komornejšie, než sme si v posledných rokoch všetci zvykli. Počet akreditácií je limitovaný číslom 100, v predaji budú do vypredania zásob a o aktuálnom stave budeme informovať na webstránke www.4zivly.sk, v sekcii Akreditácia, prípadne na sociálnych sieťach. V prípade, že ste si akreditáciu zakúpili vo vianočnom predpredaji a nechcete ju využiť na zmenšenú verziu podujatia, kontaktujte nás mailom akreditacia@4zivly.sk, prosím.

Systém Cinepass umožňuje nielen zakúpiť si permanentku, ale neskôr aj rezervovať miesto na jednotlivých projekciách v súlade s Pravidlami vstupu, ktoré budú zverejnené pred podujatím. Cena cinepassu je 18 €, kvôli zníženému počtu akreditácií predpokladáme vypredanie v online predpredaji a odporúčame neváhať so zakúpením. Vstupné na jednotlivé klasické projekcie bez cinepassu bude 4,5 €, na sprievodné podujatia bude vstup voľný, prednosť však budú mať držitelia/držiteľky cinepassov. Cinepass teda oprávňuje držiteľa/držiteľku na vstup na všetky časti programu podujatia a umožňuje rezervovať si vopred miesto v kinosále - čo je odporúčané najmä v prípade najväčších programových highlightov. Nevyzdvihnuté rezervácie miest v kinosále prepadajú 10 minút pred začiatkom projekcie a v prípade naplnenia kapacity už vstup nemusí byť umožnený ani držiteľom cinepassov.  

Vouchery (virtuálne karty) zakúpené na portáli Cinepass.sk si budete môcť vymeniť za náramky s kódom v akreditačnom centre festivalu počas celého trvania podujatia. Peniaze za voucher (virtuálnu kartu) zakúpený v klasickom predpredaji nevraciame! V prípade potreby ďalších informácií nás kontaktujte na mailovej adrese akreditacia@4zivly.sk