Letný filmový festival 4 živly

aug 9, 2022

Na Detských 4 živloch si pozriete filmy aj rozanimujete pohľadnicu!

Detske4zivly.jpg

 

Detské 4 živly sú programovou sekciou, ktorú Letný filmový festival 4 živly každoročne venuje rodinám s deťmi. Najmenším divákom a diváčkam ponúka tematicky spojené filmy (tento rok je témou CHAOS) a tvorivé dielne, na ktorých dostane priestor detská kreativita. Vstupné na premietania (pokiaľ nie ste držiteľmi cinepassov, teda celofestivalových permanentiek) je 5 € pre dospelých a 3 € pre deti do 15 rokov. Vstup do tvorivej dielne je voľný. 

 

Otvorená výtvarná dielňa:

Výtvarnú dielňu pre menších aj väčších, ktorí chcú potešiť seba či svojich blízkych pohľadnicou, ktorá ožije po naskenovaní telefónu, pripravili 4 živly v spolupráci s online platformou DAFilms SK. Uskutoční sa počas festivalu dvakrát – raz v kaviarni Art Cafe (v piatok 12. augusta o 16:00) a raz v priestore Space na sídlisku Drieňová (v sobotu 13. augusta o 11:00). Vstup je voľný. 

 

Filmové premietania: 

KC, štvrtok 11. augusta o 14:00

Panika v mestečku

A Town Called Panic

Stéphane Aubier, Vincent Patar, 2009, BE/FR/LU, 73 min., ČD

Bláznivý animovaný film o troch nerozlučných kamarátoch – kovbojovi, indiánovi a koňovi, ktorý má narodeniny, a tak sa mu jeho spolubývajúci rozhodnú darovať tehlový gril. Lenže internetová objednávka tehál sa nečakane zvrtne... Svieži gejzír originálnych, miestami až absurdných nápadov určite očarí milovníkov neočakávaných zápletiek všetkých vekových kategórií.

 

KC, piatok 12. augusta o 14:00

Môj sused Totoro

My Neighbor Totoro

Hajao Mijazaki, 1988, JP, 90 min., ČD

Rodinný animovaný film o dvoch sestrách Sacuki a Mei. Nezbedná Mei objavuje zákutia nového domova a najmä priľahlého čarovného lesa. Jedného dňa sa spriatelí so zvláštnym tvorom, obrovským chlpatým Totorom, a prežije s ním mnoho dobrodružstiev... Nadčasový film majstra japonskej animácie Haja Mijazakiho v produkcii štúdia Ghibli s ohromujúcou obrazotvornosťou rozpráva o každodenných radostiach i trápeniach.

 

Kino Akademik, sobota 13. augusta o 15:00

Ako som sa naučila lietať (projekcia za účasti tvorcov)

How I Learned to Fly (srceening with filmmakers present)

Radivoje Andric, 2022, RS/HR/BG/SK, 103 min., OV+AT+ST

Preslnený letný film, dýchajúci vôňou mora, opaľovacieho krému a prvej letnej lásky. Hlavná postava Sofia však okrem nových dobrodružstiev a priateľstiev, musí nečakane otvoriť aj trinástu komnatu a čeliť minulosti, spôsobenej vojnovým konfliktom medzi Srbmi a Chorvátmi, ktorý nenávratne rozdelil mnohé rodiny.

 

KC, nedeľa 14. augusta o 14:00 

Tvojazem (projekcia za účasti tvorcov)

Journey to Yourland (screening with filmmakers present)

Peter Budinský, 2022, SK/BE/CZ, 85 min., OV

Riki je obyčajný chalan, ktorý sa spolu s mamou musel presťahovať na nudné rozostavané sídlisko. Vtedy sa mu začali diať zvláštne veci. Jedného dňa uteká z domu za záhadným núdzovým signálom, ktorý vysiela lesklý kameň. Podivný artefakt s vlastnou mysľou Rikiho zavedie do čarovného sveta s názvom Tvojazem.  Nový animovaný celovečerný film je určený pre celú rodinu a tím okolo režiséra Petra Budinského na ňom pracoval od roku 2013.

 

Adresy: 

Kino Akademik - Námestie Svätej Trojice 1 

KC (Kultúrne centrum) - Kammerhofská 1 KC (vedľa hotela Grand Matej) 

Art cafe - Akademická 2 

Space - Ludvíka Svobodu 40 (na sídlisku Drieňová)