Letný filmový festival 4 živly

máj 27, 2013

Prihláste sa na Letný workshop MPhilms 2013!

mphilms.jpg
TÉMA: LÁSKA
 
31. 7. – 11. 8. 2013 Banská Štiavnica
6. ročník Letného medzinárodného workshopu MPhilms je určený pre 20 mladých ľudí vo veku 15-25 rokov zo Slovenska, Maďarska, Rumunska, Poľska a Českej republiky, ktorí sa zaujímajú o film, fotografiu a performance.

Jednotlivé workshopy:

VIDEO A EXPERIMENTÁLNY FILM 1
- lektori: Peter Kerekes a Alexandra Gojdičová

PERMOFRMANCE
- lektori: József Juhász R. a Nastja Säde Rönkkö

VIDEO A EXPERIMENTÁLNY FILM 2
- lektori: Róbert Lakatos a Arthur Bálint

FOTOGRAFIA
- lektori: Juraj Fifík a Tomáš Manina

  • V rámci jednotlivých workshopov budú účastníci tvorivým spôsobom rozvíjať svoje schopnosti a dotvárať vlastné nápady do finálnej podoby. Pomocou praktických cvičení sa zoznámia s jazykom a výrazovými prostriedkami filmu, fotografie a performance. Teoretická aj praktická časť workshopu tak môže aspoň čiastočne vyplniť medzeru, ktorá je, na rozdiel od iných krajín, vo vzdelávaní na Slovensku nerozvinutá, a to je mediálna výchova a všetko, čo s týmto pojmom súvisí. Výsledkom práce budú zrealizované performance, videofilmy a fotografie, ktoré odpremiérujeme 9. augusta 2013 na Letnom filmovom seminári 4 živly. Prezentácia máva zaujímavú návštevnosť, čo je výzvou aj pre účastníkov workshopu. Tvorcovia tak získajú okamžitú spätnú väzbu, ktorá môže byť podnetná v ich ďalšom smerovaní. Následne budú jednotlivé diela prezentované na webovej stránke www.mphilms.sk
 
Účastníci workshopu sa automaticky stávajú držiteľmi akreditácií, ktoré im umožňujú priamy vstup na celý program Letného filmového seminára 4 živly, kde majú šancu pozrieť si diela slovenskej a svetovej kinematografie s lektorskými úvodmi.
Prihlášky posielajte na workshop@mphilms.sk. Napíšte svoj vek, adresu, telefónne číslo a pošlite jednostranovú esej o sebe.
 
TERMÍN UZÁVIERKY PRIHLÁŠOK JE 15. JÚN 2013.
 
Cena: Účastnícky poplatok je vo výške 130,- Eur pre občanov SR, 100,- Eur pre zahraničných účastníkov (cestovné si každý platí sám a doprava zo zahraničia je do B. Štiavnice komplikovanejšia) a hradí sa po potvrdení prijatia bankovým prevodom. V cene je ubytovanie a 3x denne strava od 31. 7. do 11. 8. 2013, potrebná technika (kamery, strižne atď) a akreditácia na filmový seminár 4živly.
 
Miesto: Letný workshop MPhilms 2013 sa koná v centre Banskej Štiavnice v multifunkčnom skautskom dome. Tu sú ubytovaní všetci účastníci, lektori aj organizátori workshopu a tiež sa tu vytvoria jednotlivé pracoviská (strižne, ateliéry atď.). Strava je zabezpečená v neďalekej reštaurácii, raňajky priamo v dome.
 
Autori a producenti projektu: Marek Leščák a Mátyás Prikler
 
Kontakt: Katarína Krnáčová workshop@mphilms.sk, +421 944 338823, +421 905 384615