Letný filmový festival 4 živly

jún 12, 2014

Detské 4 živly chcú vychovávať filmových fanúšikov - aj s vašou pomocou!

Detske_zivly_2.jpg

Pred štyrmi rokmi sa súčasťou 4 živlov stal samostatný program pre deti a rodičov, ktorý sa z roka na rok rozširoval a vlani najmladším účastníkom a účastníčkam 4 živlov ponúkol okrem premietaní kvalitných filmov aj dvojicu workshopov – animačný a hudobný. Pod vedením skúsených lektorov a lektoriek mohli deti vytvoriť vlastný krátky animovaný film, alebo ozvučiť film už existujúci. Detské 4 živly sa tešili úspechu medzi svojimi účastníkmi aj ich rodičmi, rozhodli sme sa usporiadať ich aj tento rok. Potrebujeme však aj Vašu pomoc. 

Keďže záujem o Detské 4 živly rastie a my sa mu snažíme vyhovieť, pokiaľ nám to kapacity Banskej Štiavnice umožňujú, rastie aj organizačná a technická náročnosť ich prípravy. Tento rok nám podpora fondov neumožňuje pokryť všetky náklady súvisiace so zabezpečením premietacích práv, filmových kópií, s organizáciou workshopov alebo novinkových výtvarných dielní, preto sme sa rozhodli vyskúšať novú formu financovania – crowdfunding,“ hovorí Silvia Klasová, organizátorka Detských 4 živlov. 

Tzv. crowdfundingová kampaň, ktorá potrvá do 2. júla 2014, si kladie za cieľ vyzbierať 1500 € od dobrovoľných prispievateľov, ktorým je projekt Detských 4 živlov sympatický. Prispieť môžu ľubovoľnou sumou priamo na stránke kampane – www.indiegogo.com/projects/detske-4-zivly-2014, kde si tiež môžu vybrať z odmien priradených k jednotlivým sumám. Za svoj príspevok tak môžu získať napríklad akreditácie na jednotlivé workshopy (pre deti) alebo na celý program filmového seminára 4 živly (pre dospelých), darčekové predmety, CD La3no Cubano – lektorov hudobného workshopu, ale napríklad aj ročné predplatné filmového časopisu Kinečko.

Viac informácií nájdete na webstránke kampane, na ktorej môžete tiež prispieť - https://www.indiegogo.com/projects/detske-4-zivly-2014/x/4866419 

ĎAKUJEME za prípadný príspevok aj za zdieľanie informácií na sociálnych sieťach!