4 živly - filmový seminár

Program

Streda

Amfiteáter 21:00 Farárov koniec
(Farářův konec, Evald Schorm, CS, 1969, 96 min., OV)

Štvrtok

Kino Akademik 10:00 Tvár
(Ansiktet, Ingmar Bergman, SE, 1958, 101 min., OV + CS)
predfilm: Omša
(Dušan Hanák, 1967, CS, 12 min., OV)
Kino Akademik 12:30 Krížová cesta
(Kreuzweg, Dietrich Brüggemann, DE, 2014, 107 min., OV + CS)
Malé KC 14:30 Prednáška Paula Rietha o crowdfundingu
(EV)
Kino Akademik 16:00 Experiment Spiritual - blok filmov
(1957 - 1984, 44 min., OV)
KC 16:30 Iba dych
(Doar o răsuflare, Monica Lăzurean-Gorgan, RO, 2016, 67 min., OV + SS
Film osobne uvedie jeho režisérka.)
Art Cafe 17:30 Ukradená galerie: Viera
(vernisáž)
Kino Akademik 18:00 Mliečna dráha
(La voie lactée, Luis Buñuel, FR/IT, 1968, 110 min., OV + SS)
KC 18:30 Nostalgia za svetlom
(Nostalgia de la luz, Patricio Guzmán, FR/DE/CL, 2010, 90 min., OV + ES)
Amfiteáter 21:00 Prichádza satan!
(The Omen, Richard Donner, US, 1976, 111 min., OV + SS)
predfilm: Beda tomu, cez koho prichádza pohoršenie
(Běda tomu, skrze něhož přichází pohoršení, Přemysl Freiman, 1950, CS, 12 min., OV)
Libressobar 23:00 Koncert – Möbius
(Pozor, koncert presunutý do Libressobaru!)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Boží zásah
(Yadon ilaheyya, Elia Suleiman, FR/MA/DE, 2002, 92 min., OV + CS)
KC 10:30 Vierohodný výber Fest Anče - blok filmov
(2014 - 2016, 77 min., OV + ES
Blok uvedie PR manažér Fest Anče Marek Suchitra.)
Kino Akademik 12:00 O dobe a viere - blok filmov
(CS, 1954 - 1969, 68 min., OV
Blok uvedie jeho zostavovateľka, filmová historička Eva Filová.)
KC 13:00 Cesta do fantázie
(Sen to Čihiro no kamikakuši, Hajao Mijazaki, JP, 2001, 124 min., MP 12, CD)
Kino Akademik 14:00 Premiéra
(Opening Night, John Cassavetes, US, 1977, 144 min., OV + CS)
KC 15:30 Piata loď
(Iveta Grófová, SK/CZ, 2017, 85 min., MP 8, OV + ES
Film uvedie jeho producentka Katarína Krnáčová. 
predfilm: 39 týždňov, 6 dní 
(Joanna Koźuch, Boris Šíma, SK, 2017, 8 min., MP 8, OV + ES)
Galéria Schemnitz 17:00 Gambling, bohovia a LSD
(Gambling, Gods and LSD, Peter Mettler, CA/CH, 2002, 180 min., OV + ES)
Kino Akademik 17:30 Seriózny muž
(A Serious Man, Ethan Coen, Joel Coen, US/GB/FR, 2009, 106 min., OV + CS)
KC 18:00 Český Alláh
(Zuzana Piussi, CZ, 2016, 91 min., OV + ES
Film osobne uvedie jeho režisérka Zuzana Piussi.)
Amfiteáter 21:00 Svet podľa Daliborka - slovenská predpremiéra
(Svět podle Daliborka, Vít Klusák, CZ/SK/GB, 2017, 105 min., OV + ES
Film osobne uvedie jeho režisér Vít Klusák, producent Peter Kerekes a zástupca spoločnosti Bonton Film Peter Novák.)
Art Cafe 22:00 DJ Ricky Fitz and special guest
(párty)
Starý zámok 23:30 Tabu
(Tabu: A Story of the South Seas, F. W. Murnau, US, 1931, 86 min., ND + ES 
Premietanie nemého filmu so živým hudobným sprievodom Ivany Mer.)

Sobota

Kino Akademik 10:00 Prvotné šťastie
(Gleißendes Glück, Sven Taddicken, DE, 2016, 101 min., OV + ES + CS)
KC 11:00 Morava, krásna zem - blok filmov
(CZ, 2015 - 2016, 74 min., OV
Dvojicu filmov uvedie Martin Mazanec, hlavný dramaturg festivalu PAF Olomouc.)
Kino Akademik 12:30 Manifesto
(Julian Rosefeldt, DE/AU, 2015, 95 min., OV)
KC 13:00 Drobci
(Vanda Raýmanová, Michal Struss, SK, 2016, 48 min., MP, OV
Premietanie osobne uvedú tvorcovia Vanda Raýmanová, Michal Struss a Jozef Just.)
Rubigall 14:30 Otvorená tvorivá dielňa Drobci
Art Cafe 14:30 Diskusia s tvorcami filmu Svet podľa Daliborka
(OV)
Kino Akademik 14:30 Brněnská 16 - blok filmov
(1984 - 2012, 71 min., OV 
Blok uvedie jeho zostavovateľ Miloš Henkrich, hlavný dramaturg festivalu Brněnská 16.)
KC 15:00 Štyrikrát
(Le quattro volte, Michelangelo Frammartino, IT/DE/CH, 2010, 88 min., OV + CS)
Kino Akademik 16:30 Zero
(Gyula Nemes, HU/CZ/DE, 2015, 83 min., OV + ES + CS
Film uvedie jeho režisér Gyula Nemes.)
KC 17:30 Ja ako Tekvička
(Ma vie de Courgette, Claude Barras, CH/FR, 2016, 66 min., MP 10, OV + SD
Živým dabingom budú film sprevádzať herci Kamil Kollárik a Henrieta Kolláriková.)
Art Cafe 18:00 Koncert – NE:BO:DAJ
Kino Akademik 19:00 Jozefov syn
(Le fils de Joseph, Eugène Green, FR/BE, 2016, 114 min., OV + ES + CS)
Amfiteáter 21:30 Dva výherné lósy
(Două lozuri, Paul Negoescu, RO/ES, 2016, 86 min., OV + ES + SS)
Art Cafe 22:00 DJ Ricky Fitz and special guest
(párty)
Kafe & Klub Spojár 23:00 Horúčka sobotňajšej noci 2017
(párty)

Nedeľa

Kino Akademik 11:00 Supersvet
(Superwelt, Karl Markovics, AT, 2015, 120 min., OV + ES + SS)
Malé KC 13:00 Vĺčatá.sk: prednáška o videohrách
(OV)
Kino Akademik 14:00 Aguirre, hnev Boží
(Aguirre, der Zorn Gottes, Werner Herzog, DE, 1972, 95 min., OV + ES + CS)
KC 14:30 Prezentácia Animačného workshopu Detských 4 živlov
(po prezentácii workshopu: Lichožrúti 
(Lichožrouti, Galina Miklínová, CZ, 2016, 83 min., MP, OV)
Kino Akademik 16:00 Matka Johana od Anjelov
(Matka Joanna od Aniołów, Jerzy Kawalerowicz, PL, 1961, 103 min., OV + ES + SS)
Kino Akademik 18:30 Tiché duše
(Ovsjanki, Alexej Fedorčenko, RU, 2010, 78 min., OV + ES + SS)
Amfiteáter 21:00 Máme pápeža!
(Habemus Papam, Nanni Moretti, IT/FR, 2011, 102 min., OV + CS)

Prezentácia Animačného workshopu Detských 4 živlov