Letný filmový festival 4 živly

Sobota
08. 08. 2015
Kino Akademik
18:00

Koza

Koza je starnúci boxer v mušej váhe, ktorý už na svoje najlepšie časy a účasť na olympiáde v Atlante môže len spomínať. Aby zachránil vzťah so svojou tehotnou družkou, vydáva sa v spoločnosti miestneho úžerníka Zvonka na “turné” po Európe, v ktorom nejde o víťazstvá, ale o počet úderov, ktoré odhodlaný Koza dokáže zvládnuť. Film uvedú 4 živly v slovenskej predpremiére a uviesť ho príde režisér Ivan Ostrochovský a scenárista Marek Leščák. Film je súčasťou vyšehradského programu v rámci hlavnej sekcie seminára.

Ivan Ostrochovský
Ivan Ostrochovský je absolvent Katedry audiovizuálnych štúdií a Katedry dokumentárnej tvorby Filmovej a televíznej fakulty Vysokej školy múzických umení. V pozícii režiséra nakrútil niekoľko dokumentárnych filmov (Menšie zlo, Ilja, Zamatoví teroristi), na ďalších dokumentárnych I hraných snímkach sa podieľal ako koproducent (Nesvadbovo, Až do mesta Aš). Dráma Koza je jeho celovečerným hraným debutom.

Marek Leščák
Marek Leščák, absolvent a v súčasnosti pedagóg dramaturgie a scenáristiky na Filmovej a televíznej fakulte Vysokej školy múzických umení. Patrí medzi najúspešnejších slovenských scenáristov, je autorom scenárov viacerých filmov Martina Šulíka (Záhrada, Orbis Pictus, Slnečný štát), spolupracuje však aj so začínajúcimi tvorcami (Mátyás Prikler – Ďakujem, dobre, Iveta Grófová – Až do mesta Aš) a dokumentaristami (Jaro Vojtek – My zdes, Hranica, Tak ďaleko, tak blízko). Od roku 2014 je prezidentom Slovenskej filmovej a televíznej akadémie. 

Koza (Ivan Ostrochovský, SK/CZ, 2015, 75 min., OV+ES, Q&A)