Letný filmový festival 4 živly

Piatok
07. 08. 2020
Amfiteáter
21:00

Punk je hned! - premietanie filmu s koncertom Davida Kollara

Juraj Šlauka, SK/CZ, 2019, 70 min., OV  

Film, inšpirovaný detailne odpozorovaným životom pankáčov prebývajúcich na periférii, rozpráva príbeh tridsaťročného drogovo závislého Kwička, ktorý žije v rozpadajúcom sa podnájme so svojou družkou a s dvojročným synom. Jeho idylický svet jedného dňa ostro narazí na hranu všeobecne platných pravidiel. Jeho impulzívne správanie, pri ktorom neráta s dôsledkami, postupne mení jeho život na voľný pád.

Film uvedie režisér Juraj Šlauka a bude premietnutý so živým hudobným sprievodom, cena pre neakreditovaných divákov: 6 €. 

V unikátnej verzii filmu je originálna hudba v obraze vypnutá a nahradená živou hudbou v podaní autora Davida Kollara. Publikum tak môže vidieť, ako dokáže hudba zmeniť pocit z filmu, postáv a celkového deja. 

David Kollar je slovenský experimentálny gitarista a skladateľ, ktorý sa v posledných rokoch etabloval na medzinárodnej scéne ako jedna z najzaujímavejších postáv súčasnej európskej avantgardnej a jazzovej scény. V roku 2019 prevzal v rámci Radio_Head Awards špeciálne ocenenie za prínos do hudby. Medzi jeho aktívnymi spoluprácami figurujú mená ako Eivind Aarset, Arve Henriksen, Erik Truffaz, Christian Fennesz, Steven Wilson, Tim Bowness, Pat Mastelotto, Trey Gunn, Gergo Borlai, Paolo Raineri, Simone Cavina, Marco Minnemann a mnoho ďalších. Venuje sa tiež kompozícii filmovej a scénickej hudby. V roku 2017 bol nominovaný televíznou a filmovou akadémiou za najlepšiu filmovú hudbu roka. V aktuálnom projekte svoj soundtrack k filmu Punk je hned! obohacuje o nový improvizovaný rozmer, ktorým ho nanovo pretvára pri každom jednom živom vystúpení. Viac na www.davidkollar.com