4 živly - filmový seminár

Streda

Štvrtok

Kino Akademik 13:00 Swannova láska
(r. V. Schlöndorff, 1984, 110 min. – OV+SS)
Kino Akademik 16:00 Tušenie
(r. P. Solan, 1982, 67 min. – OV)
Art Cafe 17:00 Výber Homo Félix
(pásmo animovaných filmov)
Kino Akademik 18:00 Sindibád
(r. Z. Huszárik, 1971, 90 min. – OV+SS)
Kino Akademik 19:00 EA / koncert
Amfiteáter 21:00 Iluzionista
(r. S. Chomet, 2010, 80 min. – OV+SS)
Botanická záhrada 23:00 ...a bude hůř
(r. P. Nikolaev, 2007, 84 min. – OV)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Prekvapenie z archívu
Kino Akademik 13:00 Pasažierka
((r. A. Munk, W. Lesiewcz, 1963, 62 min. – OV+SS)
Noc a hmla
(r. A. Resnais, 1955, 32 min. – OV +SS),)
Kino Akademik 15:00 Osemdesiat listov
(

r. V. Kadrnka, 2011, 75 min. – OV
V4: PAMÄŤ

)
Art Cafe 17:00 Dunajská mozaika
(krátke filmy/short films – OV+ES
V4: PAMÄŤ)
Kino Akademik 19:00 Prezentácia Letného workshopu MPhilms
MKC 19:00 Ladomírske morytáty a legendy
(

r. P. Kerekes, 1998, 54 min. – OV, uvedie P. Kerekes a M. Piaček
V4: PAMÄŤ

)
Amfiteáter 21:00 Ako sa varia dejiny
(r. P. Kerekes, 2009, 86 min. – OV)
Banská St a nica 22:42 22:42 Party
(Režimy (00.00), DJ-ing Zdiery Corporation)
Starý zámok 23:00 Sherlock, Jr.
(r. B. Keaton, 1924, 45 min. – OV, hudobný sprievod: Piaček-Pavelka-Michalec)

Sobota

Kino Akademik 10:00 Denník babičky Němcovej
(

r. J. Gogola, 1999, 26 min.
+ Mám rada nudný život (r. J. Gogola, 2009, 27 min.)
- po filmoch diskusia s režisérmi Janom Gogolom a Petrom Kerekesom, V4: PAMÄŤ

)
Kino Akademik 13:00 Muriel alebo čas návratu
(r. A. Resnais, 1963, 115 min. – OV+SS)
MKC 14:00 Profil: Zbigniew Rybczyński
(animované filmy)
Čajovňa Klopačka 15:00 Vyhradené pre deti a rodičov
(filmy a hry pre deti)
Art Cafe 16:00 Cesta Magdalény Robinsonovej
(r. M. Šulík, 2008, 40 min., diskusia s režisérom
V4: PAMÄŤ)
Kino Akademik 17:00 Tiene a hmla
(r. W. Allen, 1991, 85 min. – OV+SS)
Kino Akademik 19:00 Zbohom, partia z mojej štvrte!
(r. A. Pankratov, 1987, 99 min. – OV+SS)
Amfiteáter 20:30 Kouř
(r. T. Vorel, 1990, 89 min. – OV
+ koncert MIDI LIDI)
Čajovňa Klopačka 23:00 Horúčka sobotňajšej noci 2012

Nedeľa

Kino Akademik 10:00 Nedeľné hry
(r. R. Glinski, 1988, 58 min., OV+SS
V4: PAMÄŤ)
MKC 10:00 Premietanie pre rodičov s deťmi
Kino Akademik 12:00 Farba granátového jablka
(r. S. Paradžanov, 1969, 70 min. – OV+SS)
Kino Akademik 14:00 Nič proti ničomu
(r. P. Marek, 2011, 98 min. – OV, uvedie režisér Petr Marek)
Čajovňa Klopačka 15:00 Vyhradené pre deti a rodičov
(filmy a hry pre deti)
Čajovňa Klopačka 16:00 Turnaj v pexese
(turnaj v pexese)
Kino Akademik 17:00 Valčík s Bašírom
(r. A. Folman, 2008, 85 min. – OV+SS)
Socha Andreja Kmeťa 19:30 Never-Ending Fire / divadlo
(pouličné divadlo - Prenčov 60)
Amfiteáter 21:00 Prekliaty ostrov
(r. M. Scorsese, 2010, 138 min. – OV+SS)

Legenda:

OV – original version / OV+ES – original version with english subtitles
OV+SS – original version with slovak subtitles / DV – dubbed version

Zmena programu vyhradená!