Letný filmový festival 4 živly

ŽivloVOD

4 živly chcú ostať komorným podujatím, aké si ich účastníci a účastníčky obľúbili, napriek tomu však hľadajú spôsoby, ako svoj program priniesť čoraz početnejšiemu publiku. Expanzia v rámci Banskej Štiavnice a blízkeho okolia má svoje limity, bez obmedzení sa však zdá byť prostredie internetu a distribúcia spôsobom „Video on Demand“ (VOD), ktorá funguje na princípe podobnom videopožičovniam. Štvoricu filmov z programu 16. ročníka letných 4 živlov a jeden slovenský titul uvádzaný v internetovej premiére, si môžete pozrieť vďaka platforme Distrify priamo na webstránke 4 živlov alebo niektorého z partnerov projektu ŽivloVOD – Rádia_FM a portálu Kinema.sk. Veľmi jednoducho pritom filmy môžete zdieľať so svojimi blízkymi na sociálnych sieťach, prípadne vlastných webstránkach, a podporiť tak nielen kvalitnú kinematografiu, ale aj 4 živly. Vybrané snímky z programu seminára sprístupníme po ich odpremietaní v Banskej Štiavnici a pozrieť si ich budete môcť počas nasledujúceho mesiaca. Podobne princípu vodovodu či plynovodu, ŽivloVOD je kanálom, ktorý prináša filmy priamo do vašich domácností!


Zoznam filmov s dátumami ich sprístupnenia:

Kandidát (Jonáš Karásek, SK/CZ, 2013, 106 min.) – štvrtok 24. 7. 2014.
Exkluzívna internetová premiéra divácky najúspešnejšieho slovenského filmu vlaňajška. Cynický thriller zavedie divákov do zákulisia predvolebnej kampane prezidentského kandidáta s takmer nulovými preferenciami, z ktorého sa majiteľ reklamnej agentúry rozhodne urobiť hlavu štátu. Aké nástroje využije, aby sa mu to podarilo a aby vyhral stávku s najväčším rivalom? Má skutočne MOC urobiť z Petra Pôtoňa, nenápadného malomestského podnikateľa, prezidenta republiky? Film je adaptáciou rovnomennej knižnej predlohy Michala Havrana a Maroša Hečka. Očný zub (Giorgos Lanthimos, GR, 2009, 94 min.) - štvrtok, 7. 8. 2014 

 

Veľvyslanec (Mads Brügger, DK, 2011, 93 min.) - piatok, 8. 8. 2014

 

Ježíš je normální! (Tereza Nvotová, CZ/SK, 2008, 67 min.) - sobota, 9. 8. 2014 

 

Major (Jurij Bykov, RU, 2013, 99 min.) - nedeľa, 10. 8. 2014

 

Filmy Očný zub, Ježíš je normální! a Major budú uvedené v pôvodnom znení s anglickými titulkami, film Veľvyslanec s českými titulkami. Cena za streaming jedného filmu je 2,99 EUR. Filmy sú sprístupnené pre územie Slovenskej republiky. 

Partneri projektu ŽivloVOD: