4 živly - filmový seminár

Streda

Amfiteáter 21:00 Diktátor
(Charles Chaplin, USA, 1940, 125 min., OV+SS)

Štvrtok

Kino Akademik 10:00 Mefisto
(István Szabó, FRG/HU/AT, 1981, 144 min., OV+CS)
Kino Akademik 13:00 Kauza Cervanová
(Robert Kirchhoff, SK/CZ, 2013, 100 min., SK+ES)
Kino Akademik 16:00 Postava k podpírání
(Pavel Juráček, Jan Schmidt, CSR, 1963, 38 min., OV)
Art Cafe 17:00 Master class Roberta Kirchhoffa
(OV)
Banská St a nica 18:00 Videokocka
(Videokocka: Slovenská kolekcia )
Kino Akademik 18:30 Očný zub
(Giorgos Lanthimos, GR, 2009, 94 min., OV+ES)
Amfiteáter 21:00 Anténa
(Esteban Sapir, AR, 2007, 94 min., OV+CS)
Art Cafe 21:00 Art Cafe party
(Jokebox / DJ Ricky Fitz)
Botanická záhrada 23:00 Socialistický zombi mord
(Rastislav Blažek, Peter Černák, Zuzana Paulini, SK, 2014, 94 min., OV+ES)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Cézar musí zomrieť
(Paolo Taviani, Vittorio Taviani, IT, 2012, 76 min., OV+CS)
Kultúrne centrum 11:00 Nemoc tretej moci
(Zuzana Piussi, SK, 2011, 52 min., OV+ES)
Kino Akademik 12:00 Martha
(Rainer Werner Fassbinder, FRG, 1974, 116 min., OV+ES)
Kino Akademik 15:00 Môj priateľ Ivan Lapšin
(Alexej German, ZSSR, 1984, 100 min., OV+SS, film uvádza FK Oko v Banskej Štiavnici)
Kultúrne centrum 16:00 Mocný výber Fest Anče
(81 min., OV+SS)
Banská St a nica 18:00 Videokocka
(Videokocka: Maďarská kolekcia)
Kultúrne centrum 18:30 Veľvyslanec
(Mads Brügger, DK, 2011, 93 min., OV+CS)
Kino Akademik 19:00 Letný workshop MPhilms
(Prezentácia výsledkov Letného workshopu MPhilms, OV+ES)
Amfiteáter 21:00 Muž z prvního století
(Oldřich Lipský, CSR, 1961, 90 min., OV)
Art Cafe 21:00 Art Cafe party
(Trip to Brazil / DJs Kinet & SA-MU-RAI)
Štiavnické Bane - nádvorie kina 23:30 Kozmický let
(Vasilij Žuravľjov, ZSSR, 1935, 70 min., s hudobným sprievodom Stroona a Jozefa Krupu (Spoje) / live music by Stroon & Jozef Krupa (Spoje), ES)
Štiavnické Bane - hostinec Spolok 01:00 VoSpolok párty
(DJ RNGO)

Sobota

Kino Akademik 10:00 Český mír
(Vít Klusák, Filip Remunda, CZ, 2010, 108 min., OV)
Kultúrne centrum 11:00 Tu a kdesi inde
(Jean-Luc Godard, FR, 1976, 53 min., OV+ES)
Kino Akademik 12:30 Ako sa to robí
(Marcel Łoziński, PL, 2006, 86 min., OV+ES)
Kultúrne centrum 14:00 Pomoc avantgardy filmové
(OV)
Kino Akademik 15:00 Dopraváci
(Wojciech Smarzowski, PL, 2013, 118 min., OV+ES+SS)
Kultúrne centrum 16:00 Ježíš je normální!
(Tereza Nvotová, CZ/SK, 2008, 67 min., OV+ES)
Art Cafe 17:00 Master class Marcela Łozińskeho - ZRUŠENÁ
(OV)
Banská St a nica 18:00 Videokocka
(Videokocka: Poľská kolekcia)
Art Cafe 19:00 Genius locci - koncert
Kino Akademik 19:00 Post mortem
(Pablo Larraín, CL/DE, 2010, 98 min., OV+CS)
Amfiteáter 21:00 Bol som pri tom
(Hal Ashby, USA, 1979, 130 min., OV+SS)
Art Cafe 21:00 Art Cafe party
(Haçienda / DJs Nowhereman & Galaprogram)
Čajovňa Klopačka 23:00 Horúčka sobotňajšej noci
(DJ Dead Janitor, DJ Stroon)

Nedeľa

Kino Akademik 10:00 Major
(Jurij Bykov, RU, 2013, 99 min., OV+ES+SS)
Kino Akademik 12:30 Akt zabitia
(Joshua Oppenheimer, DK/NO/UK, 2012, 159 min., OV+ES+SS)
Kino Akademik 16:00 Slnko
(Alexander Sokurov, RU/IT/FR/CH, 2005, 110 min., OV+ES)
Kino Akademik 18:30 Čisté ruky
(Andrej Lettrich, CSR, 1956, 104 min., OV)
Amfiteáter 21:00 Život a doba sudcu Roya Benna
(John Huston, USA, 1972, 118 min., OV+SS)
Art Cafe 21:00 Art Cafe party
(prekvapenie!)

Vysvetlivky/Explanatory: OV - originálna verzia / original version, SS - slovenské titulky / Slovak subtitles, CS – české titulky / Czech subtitles, ES - anglické titulky / English subtitles, KC - Kultúrne centrum


Pravidlá vstupu na projekcie a ceny samostatného vstupného nájdete tu.