Program
Streda
Banská St a nica | 18:00 |
Videokocka 02 (otvorenie slovenskej kolekcie) |
Amfiteáter | 21:00 |
Dotyk medúzy (Jack Gold, GB/FR, 1978, 105 min, OV+SS) |
Archanjel caffe bar | 22:30 |
Večerné koncerty v Archanjeli (Juraj Griglák Trio, vstupné: 3 €) |
Štvrtok
Kino Akademik | 10:00 |
Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec (Peter Greenaway, UK/FR/NL, 1989, 124 min., OV+CS) |
Kino Akademik | 13:00 |
Videnie Kurta Krena (OV) |
Kultúrne centrum | 14:00 |
O myške a medveďovi (Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, FR/BE, 2012, 80 min., SD Detské 4 živly) |
Kino Akademik | 15:00 |
Kmeň (Miroslav Slaboshpitsky, UA/NL, 2014, 130 min., OV+CS) |
Kultúrne centrum | 16:00 |
Charlie a továreň na čokoládu (Tim Burton, USA/UK, 2005, 106 min., CD Detské 4 živly) |
Kino Akademik | 18:00 |
Rozhovor (Francis Ford Coppola, USA, 1974, 113 min., OV+SS) |
K-centrum | 19:00 |
Master class Laury Murguía Sanchez (Zmysel pre svetlo, EV) |
Art Cafe | 21:00 |
Zmyselné noci v Art Cafe (DJ Eclectic Selector) |
Futbalový štadión FK Sitno | 21:00 |
Piknik na futbalovom štadióne s filmom Cudzí obed (Ritesh Batra, IN/FR/DE/USA, 2013, 104 min., OV+CS) |
Archanjel caffe bar | 22:30 |
Večerné koncerty v Archanjeli (Cool Band Trio) |
Amfiteáter | 23:00 |
Neviditeľná Štiavnica / light design & newest media workshop_03 (live performance) |
Amfiteáter | 23:30 |
Slané cukríky (Eva Štefankovičová, CSR, 1985, 82 min., OV predfilm: Desať sladkých minút Josef Rudolf Zika, CSR, 1942, 12 min., OV) |
Piatok
Kino Akademik | 10:00 |
Anjelsky podiel (Ken Loach, UK/FR/BE/IT, 2012, 106 min., OV+CS) |
Kultúrne centrum | 11:00 |
Zvuk hluku (Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson, SE/FR, 2010, 102 min., OV+SS) |
Kino Akademik | 12:30 |
ZMYSLY.SK (OV) |
Terra Permonia | 14:00 |
Pásmo animovaných filmov NFA (Detské 4 živly, OV) |
Kultúrne centrum | 14:30 |
Zmyslový výber Fest Anče (OV+ES) |
Kino Akademik | 15:00 |
V tichu (Zdeněk Jiráský, SK/CZ, 2014, 84 min., OV+ES, Q&A) |
Terra Permonia | 15:30 |
Otvorené tvorivé dielne (Animačná dielňa Animánie, OV Detské 4 živly) |
KD Počúvadlo | 16:00 |
O myške a medveďovi (Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, FR/BE, 2012, 80 min., SD Detské 4 živly) |
Kultúrne centrum | 16:30 |
Čarodejník z krajiny Oz (Victor Fleming, King Vidor, Richard Thorpe, USA 1939, 102 min., CD Detské 4 živly) |
Art Cafe | 16:30 |
Master class Dušana Kozáka (Zvukové obrazy indiana, OV) |
Banská St a nica | 18:00 |
Videokocka 02 (otvorenie českej kolekcie) |
Kino Akademik | 18:00 |
Taxidermia (György Pálfi, HU/AT/FR, 2006, 91 min., OV+CS, Q&A) |
Kultúrne centrum | 19:00 |
U anjela strážneho (Wojciech Smarzowski, PL, 2014, 110 min., OV+ES+SS) |
Art Cafe | 20:00 |
Zmyselné noci v Art Cafe (Saténové ruky) |
Amfiteáter | 21:00 |
Modrý zamat (David Lynch, USA, 1986, 120 min., OV+SS) |
Art Cafe | 21:00 |
Zmyselné noci v Art Cafe (DJ Magálová) |
Starý zámok | 23:00 |
Neviditeľná Štiavnica / light design & newest media workshop_03 (live performance) |
Starý zámok | 23:30 |
Milenky starého kriminálnika (Svatopluk Innemann, CSR, 1927, 106 min., CS+ES predfilm: Päť zmyslov človeka Josef Šváb-Malostranský, AT-HU, 1913, 5 min., CS) |
Archanjel caffe bar | 00:16 |
Večerné koncerty v Archanjeli (Jana Andevska, vstupné: 2 €) |
Sobota
Kino Akademik | 10:00 |
Lekcia tanga (Sally Potter, UK/FR/AR/DE, 1997, 100 min., OV+SS) |
Kino Akademik | 13:00 |
Oči bez tváre (Georges Franju, FR/IT, 1960, 88 min., OV+ES) |
Kultúrne centrum | 14:00 |
Sugar Blues (Andrea Culková, CZ, 2014, 70 min., EV+SS) |
Terra Permonia | 14:00 |
Mimi a Líza (Detské 4 živly, OV) |
Art Cafe | 14:30 |
My Street Films (OV) |
Kino Akademik | 15:30 |
Dáma v jazere (Robert Montgomery, USA, 1947, 105 min., OV+SS) |
Terra Permonia | 15:30 |
Otvorené tvorivé dielne (Popludnie s Mimi a Lízou, OV Detské 4 živly) |
Art Cafe | 16:00 |
Master class Györgya Pálfiho (Final Cut, EV) |
Kultúrne centrum | 16:30 |
Fest Anča pre deti (Detské 4 živly, OV) |
Kino Akademik | 18:00 |
Koza (Ivan Ostrochovský, SK/CZ, 2015, 75 min., OV+ES, Q&A) |
Kultúrne centrum | 18:30 |
Orlakove ruky (Robert Wiene, AT/DE, 1924, 92 min., GS+ES+SS) |
Kino Akademik | 20:15 |
Kuku (Henrich Žucha, SK, 2012, 9 min., OV+ES, Q&A) |
Amfiteáter | 21:00 |
9 a 1/2 týždňa (Adrian Lyne, USA, 1986, 112 min., OV+SS - predfilm: Model manželstva Jozef Zachar, CSSR, 1966, OV) |
Art Cafe | 21:00 |
Zmyselné noci v Art Cafe (DJ SA-MU-RAI) |
Archanjel caffe bar | 22:30 |
Večerné koncerty v Archanjeli (N3O Akustika) |
Čajovňa Klopačka | 23:00 |
Horúčka sobotňajšej noci 2015 (DJs: Selecta All, DJ Bruyant) |
Nedeľa
Kultúrne centrum | 10:00 |
Škatuliaci (Anthony Stacchi, Graham Annable, USA, 2014, 97 min., SD Detské 4 živly) |
Kino Akademik | 11:00 |
Otesánek (Jan Švankmajer, CZ/UK/JP, 2000, 125 min., OV+ES predfilmy: Jedlo Jan Švankmajer, CSR/UK, 1992, 16 min., OV Zamilované mäso Jan Švankmajer, UK/USA/NDR, 1989, 1 min., OV) |
Art Cafe | 14:00 |
Master class Mareka Piačeka (Inšpirácie a recyklácie, OV) |
Kultúrne centrum | 14:00 |
O Detských 4 živloch (Prezentácia Detských 4 živlov, OV) |
Kultúrne centrum | 15:00 |
Pieseň mora (Tomm Moore, IR/DK/BE/LX/FR, 2014, 93 min., CD Detské 4 živly) |
Kino Akademik | 15:30 |
Nenásytná Tiffany (Andy Fehu, CZ, 2015, 80 min., OV+ES, Q&A) |
Kultúrne centrum | 17:30 |
Bzučanie hmyzu (Peter Liechti, CH, 2008, 87 min., OV+ES Rodinné jedlá Dana Budisavljević, CR, 2012, 49 min., OV + ES) |
Kino Akademik | 18:30 |
Lisabonský príbeh (Wim Wenders, DE/PT, 1994, 100 min., OV+GS+SS) |
Amfiteáter | 21:00 |
Vôňa ženy (Dino Risi, IT, 1974, 103 min., CD) |
Archanjel caffe bar | 22:30 |
Večerné koncerty v Archanjeli (DJ RoZOberto) |
Vysvetlivky/Explanatory: OV - originálna verzia / original version, SS - slovenské titulky / Slovak subtitles, CS – české titulky / Czech subtitles, ES - anglické titulky / English subtitles, GS – nemecké titulky / German subtitles, SD – slovenský dabing / Slovak dubbing, CD – český dabing / Czech dubbing, EV – v angličtine / in English, Q&A – diskusia s tvorcami / discussion with authors
Zmena programu vyhradená!