4 živly - filmový seminár

Streda

Banská St a nica 18:00 Videokocka 02
(otvorenie slovenskej kolekcie)
Amfiteáter 21:00 Dotyk medúzy
(Jack Gold, GB/FR, 1978, 105 min, OV+SS)
Archanjel caffe bar 22:30 Večerné koncerty v Archanjeli
(Juraj Griglák Trio, vstupné: 3 €)

Štvrtok

Kino Akademik 10:00 Kuchár, zlodej, jeho žena a jej milenec
(Peter Greenaway, UK/FR/NL, 1989, 124 min., OV+CS)
Kino Akademik 13:00 Videnie Kurta Krena
(OV)
Kultúrne centrum 14:00 O myške a medveďovi
(Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, FR/BE, 2012, 80 min., SD 
Detské 4 živly)
Kino Akademik 15:00 Kmeň
(Miroslav Slaboshpitsky, UA/NL, 2014, 130 min., OV+CS)
Kultúrne centrum 16:00 Charlie a továreň na čokoládu
(Tim Burton, USA/UK, 2005, 106 min., CD
Detské 4 živly)
Kino Akademik 18:00 Rozhovor
(Francis Ford Coppola, USA, 1974, 113 min., OV+SS)
K-centrum 19:00 Master class Laury Murguía Sanchez
(Zmysel pre svetlo, EV)
Art Cafe 21:00 Zmyselné noci v Art Cafe
(DJ Eclectic Selector)
Futbalový štadión FK Sitno 21:00 Piknik na futbalovom štadióne s filmom Cudzí obed
(Ritesh Batra, IN/FR/DE/USA, 2013, 104 min., OV+CS)
Archanjel caffe bar 22:30 Večerné koncerty v Archanjeli
(Cool Band Trio)
Amfiteáter 23:00 Neviditeľná Štiavnica / light design & newest media workshop_03
(live performance)
Amfiteáter 23:30 Slané cukríky
(Eva Štefankovičová, CSR, 1985, 82 min., OV
predfilm: Desať sladkých minút
Josef Rudolf Zika, CSR, 1942, 12 min., OV)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Anjelsky podiel
(Ken Loach, UK/FR/BE/IT, 2012, 106 min., OV+CS)
Kultúrne centrum 11:00 Zvuk hluku
(Ola Simonsson, Johannes Stjärne Nilsson, SE/FR, 2010, 102 min., OV+SS)
Kino Akademik 12:30 ZMYSLY.SK
(OV)
Terra Permonia 14:00 Pásmo animovaných filmov NFA
(Detské 4 živly, OV)
Kultúrne centrum 14:30 Zmyslový výber Fest Anče
(OV+ES)
Kino Akademik 15:00 V tichu
(Zdeněk Jiráský, SK/CZ, 2014, 84 min., OV+ES, Q&A)
Terra Permonia 15:30 Otvorené tvorivé dielne
(Animačná dielňa Animánie, OV
Detské 4 živly)
KD Počúvadlo 16:00 O myške a medveďovi
(Stéphane Aubier, Vincent Patar, Benjamin Renner, FR/BE, 2012, 80 min., SD
Detské 4 živly)
Kultúrne centrum 16:30 Čarodejník z krajiny Oz
(Victor Fleming, King Vidor, Richard Thorpe, USA 1939, 102 min., CD
Detské 4 živly)
Art Cafe 16:30 Master class Dušana Kozáka
(Zvukové obrazy indiana, OV)
Banská St a nica 18:00 Videokocka 02
(otvorenie českej kolekcie)
Kino Akademik 18:00 Taxidermia
(György Pálfi, HU/AT/FR, 2006, 91 min., OV+CS, Q&A)
Kultúrne centrum 19:00 U anjela strážneho
(Wojciech Smarzowski, PL, 2014, 110 min., OV+ES+SS)
Art Cafe 20:00 Zmyselné noci v Art Cafe
(Saténové ruky)
Amfiteáter 21:00 Modrý zamat
(David Lynch, USA, 1986, 120 min., OV+SS)
Art Cafe 21:00 Zmyselné noci v Art Cafe
(DJ Magálová)
Starý zámok 23:00 Neviditeľná Štiavnica / light design & newest media workshop_03
(live performance)
Starý zámok 23:30 Milenky starého kriminálnika
(Svatopluk Innemann, CSR, 1927, 106 min., CS+ES
predfilm: Päť zmyslov človeka 
Josef Šváb-Malostranský, AT-HU, 1913, 5 min., CS)
Archanjel caffe bar 00:16 Večerné koncerty v Archanjeli
(Jana Andevska, vstupné: 2 €)

Sobota

Kino Akademik 10:00 Lekcia tanga
(Sally Potter, UK/FR/AR/DE, 1997, 100 min., OV+SS)
Kino Akademik 13:00 Oči bez tváre
(Georges Franju, FR/IT, 1960, 88 min., OV+ES)
Kultúrne centrum 14:00 Sugar Blues
(Andrea Culková, CZ, 2014, 70 min., EV+SS)
Terra Permonia 14:00 Mimi a Líza
(Detské 4 živly, OV)
Art Cafe 14:30 My Street Films
(OV)
Kino Akademik 15:30 Dáma v jazere
(Robert Montgomery, USA, 1947, 105 min., OV+SS)
Terra Permonia 15:30 Otvorené tvorivé dielne
(Popludnie s Mimi a Lízou, OV
Detské 4 živly)
Art Cafe 16:00 Master class Györgya Pálfiho
(Final Cut, EV)
Kultúrne centrum 16:30 Fest Anča pre deti
(Detské 4 živly, OV)
Kino Akademik 18:00 Koza
(Ivan Ostrochovský, SK/CZ, 2015, 75 min., OV+ES, Q&A)
Kultúrne centrum 18:30 Orlakove ruky
(Robert Wiene, AT/DE, 1924, 92 min., GS+ES+SS)
Kino Akademik 20:15 Kuku
(Henrich Žucha, SK, 2012, 9 min., OV+ES, Q&A)
Amfiteáter 21:00 9 a 1/2 týždňa
(Adrian Lyne, USA, 1986, 112 min., OV+SS
- predfilm: Model manželstva
Jozef Zachar, CSSR, 1966, OV)
Art Cafe 21:00 Zmyselné noci v Art Cafe
(DJ SA-MU-RAI)
Archanjel caffe bar 22:30 Večerné koncerty v Archanjeli
(N3O Akustika)
Čajovňa Klopačka 23:00 Horúčka sobotňajšej noci 2015
(DJs: Selecta All, DJ Bruyant)

Nedeľa

Kultúrne centrum 10:00 Škatuliaci
(Anthony Stacchi, Graham Annable, USA, 2014, 97 min., SD
Detské 4 živly)
Kino Akademik 11:00 Otesánek
(Jan Švankmajer, CZ/UK/JP, 2000, 125 min., OV+ES 
predfilmy: Jedlo 
Jan Švankmajer, CSR/UK, 1992, 16 min., OV
Zamilované mäso
Jan Švankmajer, UK/USA/NDR, 1989, 1 min., OV)
Art Cafe 14:00 Master class Mareka Piačeka
(Inšpirácie a recyklácie, OV)
Kultúrne centrum 14:00 O Detských 4 živloch
(Prezentácia Detských 4 živlov, OV)
Kultúrne centrum 15:00 Pieseň mora
(Tomm Moore, IR/DK/BE/LX/FR, 2014, 93 min., CD
Detské 4 živly)
Kino Akademik 15:30 Nenásytná Tiffany
(Andy Fehu, CZ, 2015, 80 min., OV+ES, Q&A)
Kultúrne centrum 17:30 Bzučanie hmyzu
(Peter Liechti, CH, 2008, 87 min., OV+ES 
Rodinné jedlá
Dana Budisavljević, CR, 2012, 49 min., OV + ES)
Kino Akademik 18:30 Lisabonský príbeh
(Wim Wenders, DE/PT, 1994, 100 min., OV+GS+SS)
Amfiteáter 21:00 Vôňa ženy
(Dino Risi, IT, 1974, 103 min., CD)
Archanjel caffe bar 22:30 Večerné koncerty v Archanjeli
(DJ RoZOberto)

Vysvetlivky/Explanatory: OV - originálna verzia / original version, SS - slovenské titulky / Slovak subtitles, CS – české titulky / Czech subtitles, ES - anglické titulky / English subtitles, GS – nemecké titulky / German subtitles, SD – slovenský dabing / Slovak dubbing, CD – český dabing / Czech dubbing, EV – v angličtine / in English, Q&A – diskusia s tvorcami / discussion with authors


Zmena programu vyhradená!