Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Program

Streda

Amfiteáter 21:00 Happy end
(Oldřich Lipský, CS, 1967, 69 min., OV + FS)

Štvrtok

Kino Akademik 10:00 Poklad
(Corneliu Porumboiu, FR/RO, 2015, 89 min., OV+CS)
Kino Akademik 12:00 Posledná štácia
(Friedrich Wilhelm Murnau, DE, 1924, 75 min, OV+SS)
Kino Akademik 14:00 Vabank
(Juliusz Machulski, PL, 1981, 104 min, OV+SS)
Kafe & Klub Spojár 16:00 Filmový kvíz Petra Konečného - 4 živly edition
(Peter Konečný, OV)
Kino Akademik 16:30 Za československý štát
(Vladimír Studecký, CS, 1928, 97 min., OV)
Art Cafe 18:30 Výstava - Ukradená galerie: Lucia Kazárová
(vernisáž)
Kino Akademik 18:30 Nič nebude ako predtým
(Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, CZ, 2017, 92 min., OV 
za osobnej účasti režisérky Kláry Tasovskej)
Amfiteáter 21:00 Šťastie (US)
(Todd Solondz, US, 1998, 134min., OV+SS)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Incident v hoteli Nile Hilton
(Tarik Saleh, SE/DE/DK, 2017, 107 min., OV+ES+SS)
Kultúrne centrum 10:30 Websterovci
(Katarína Kerekesová, SK, 2017, 72 min., OV)
Kino Akademik 12:30 Smetiarska helikoptéra
(Jonas Selberg Augustsén, SE, 2016, 100 min., OV+ES+SS)
Kultúrne centrum 13:00 Lajka
(Aurel Klimt, CZ, 2017, 87 min., OV)
Malé KC 14:00 Otvorená výtvarná dielňa Websterovci
Kino Akademik 15:00 Diera
(Tsai Ming-Liang, FR/TW, 1998, 95 min., OV+ES+SS)
Eleuzína 16:30 Prednáška - Web Series - Nová forma kreatívneho obsahu
(Michaela Sabo, OV)
Kultúrne centrum 17:00 Fantastický pán Lišiak
(Wes Anderson, US/GB, 2009, 83 min., CD)
Libressobar 19:00 Petr Krátký: Věnováno Karle
(Petr Krátký, CZ, 2010 - 2013, 21 min. v slučke, OV
+ Otvorenie nového ročníka súťaže Iné vízie SK)
Kultúrne centrum 19:00 Úlet
(Phillipp Eichholtz, DE, 2018, 77 min., OV+ES+SS)
Amfiteáter 21:00 Autokino skazy
(Brian Trenchard-Smith, AU, 1986, 88 min., OV+CS)
Centrum mesta 22:30 Interaktívna inštalácia - Živelné digitálne graffiti
Starý zámok 23:00 Premietanie s koncertom - Hriechy lásky
(Karel Lamač, CS, 1929, 78 min., OV, hudba: Johana Švarcová, Jan Kratochvíl, Martin Ožvold)
Kafe & Klub Spojár 23:59 Párty - Isama Zing

Sobota

Malé KC 10:00 Animačná dielňa Websterovci
(pre vopred prihlásených účastníkov, OV)
Kino Akademik 10:00 Šťastie (FR)
(Agnès Varda, FR, 1965, 85 min., OV+SS)
Terra Permonia 10:00 Lakiho Mestečko - Potulka po stopách psíka Lakiho a workshop tvorby mapiek
Kultúrne centrum 11:00 Po úradných hodinách
(Martin Scorsese, US, 1985, 98 min., OV+CS)
Kino Akademik 13:00 Byt
(Billy Wilder, US, 1960, 125 min., OV+CS)
Kultúrne centrum 13:00 Bez hraníc – príbehy o slobode a priateľstve
(Nada Riyadh, Birgit Schulz, DE, 2018, 78 min., ND)
Kultúrne centrum 15:30 Hrdina a čarodejnica
(Raško Miljković, RS/MK, 2018, 86 min., OV+ES+SD, film zo živým dabingom)
Kino Akademik 16:00 Šťastné konce v nešťastnej dobe
(CS, 1962 - 1989, 75 min, OV, pásmo zostavila a uvedie filmová teoretička Eva Filová)
Kafe & Klub Spojár 17:00 Povstania v Maribore - interaktívna projekcia
(Milo Guillen, Maple Razsa, US/SI, 2017, cca 100 min., OV+ES)
Kultúrne centrum 19:00 Môj neznámy vojak - svetová premiéra
(Anna Kryvenko, CZ/SK/LV, 2018, 80 min., OV+SS
za osobnej účasti režisérky)
Display BSC, Galéria Jozefa Kollára 19:30 Výstava - "Prestupná stanica"
(vernisáž)
Amfiteáter 21:00 Kukuška
(Alexander Rogožkin, Segej Aljošečkin, RU, 2002, 100 min., OV+SS)
Art Cafe 23:00 Párty - This Is Kevin
Kafe & Klub Spojár 23:00 Párty - Horúčka sobotňajšej noci - DJ Admiral

Nedeľa

Kino Akademik 11:00 Všetky tie prebdené noci
(Michal Marczak, PL/GB, 2016, 100 min., OV+ES+SS)
Kultúrne centrum 13:00 Karel Zeman: Tri krátke filmy
(Karel Zeman, CS, 1948 - 1950, 51 min., OV)
Kino Akademik 13:15 Život je krásny
(Frank Capra, US, 1946, 130 min., OV+CS)
Kultúrne centrum 14:30 Prezentácia výsledkov Animačnej dielne Detských 4 živlov a prezentácia workshopu Lakiho Mestečko – Potulka po stopách psíka Lakiho
(Animačná dielňa Websterovci, Lakiho Mestečko - Potulka po stopách psíka Lakiho a workshop tvorby mapiek, OV)
Kultúrne centrum 15:00 Dobrodružstvá princa Achmeda
(Lotte Reiniger, Carl Koch, DE, 1926, 66 min., OV+ES)
Kino Akademik 16:00 Western
(Valeska Grisebach, DE/BG/AT, 2017, 119 min., OV+CS)
Kino Akademik 18:30 My sme najlepší!
(Lukas Moodysson, SE/DK, 2013, 102 min., OV+CS)
Amfiteáter 21:00 Skalní v ofsajde
(Ján Lacko, CS, 1960, 77 min., OV)
  • Vysvetlivky/Explanatory: OV - originálna verzia/original version, SS - slovenské titulky/Slovak subtitles, CS – české titulky/Czech subtitles, ES - anglické titulky/English subtitles, CD - český dabing/Czech dubbing, SD - slovenský dabing/Slovak dubbing, EV – v angličtine/in English


    Zmena programu vyhradená!