SK/EN

O festivale

Bohatý program, zastrešený každoročne inou témou.
Hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne.
Premietania v kine, na amfiteátri, na zámku a v iných zaujímavých priestoroch.
Diskusie, prednášky, workshopy, výstavy, koncerty a večerné párty.
Detské 4 živly - program pre deti a ich rodičov.
Unikátna letná atmosféra mesta Banská Štiavnica!

Letný filmový festival 4 živly patrí medzi najstaršie slovenské filmové podujatia. Každoročne ponúka bohatý program, zastrešený jednou témou, ktorej zodpovedá jeho programová dramaturgia, ktorá spája hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne, aby vďaka nim umožnila publiku nazrieť na tému z čo najväčšieho množstva uhlov pohľadu. Filmové projekcie prináša podujatie na viaceré netradičné miesta - okrem banskoštiavnického kina Akademik či amfiteátra sú obľúbenými aj "site specific" premietania na nádvorí Starého zámku, v Botanickej záhrade alebo na niektorom z ďalších unikátnych miest Banskej Štiavnice.

Okrem filmového programu ponúkajú 4 živly aj množstvo sprievodných podujatí, zameraných na neformálne vzdelávanie. Hostia z radov filmárov a filmových teoretikov pripravujú prednášky, komentované projekcie, alebo sa stávajú účastníkmi tematických diskusií. Festival sa tiež stal platformou pre viacero projektov audiovizuálneho i výtvarného umenia, alebo miestom obľúbených koncertov a večerných párty.

Súčasťou Letného filmového festivalu 4 živly je aj program pre deti - tzv. Detské 4 živly, ktoré ponúkajú okrem premietaní kvalitných detských filmov aj workshopy či tvorivé dielne.

© 2013 - 2024 4živly. Všetky práva vyhradené.
Dizajn Malina Studio
Code Big Branding
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram