SK/EN

Praktické info

25. Letný filmový festival 4 živly bude venovaný téme SVETLO a na jednotlivé časti jeho programu sa budete môcť dostať vďaka výhodnej celofestivalovej permanentke, tzv. cinepassu, alebo zakúpením vstupeniek na jednotlivé premietania či sprievodné podujatia. Praktické informácie z každej oblasti získate po rozkliknutí položiek z nižšie zverejnenej ponuky.

Permanentka - Cinepass

Cinepass je permanentka, oprávňujúca na vstup na všetky časti programu 4 živlov. Zakúpiť si ho môžete v zvýhodnenom predpredaji v cene 25 € do vypredania zásob. Na mieste konania akcie budú prípadné zostávajúce cinepassy v predaji za 28 €.

Cinepass funguje na veľmi jednoduchom princípe - zaregistrujete sa do systému (bežný účet návštevníka) a z vytvoreného konta si budete môcť nielen zakúpiť cinepass na 4 živly i na ďalšie festivaly, ale neskôr aj rezervovať miesto na jednotlivých filmoch programu v súlade s Pravidlami vstupu, ktoré sú zmienené nižšie.

Vstupné na jednotlivé projekcie BEZ cinepassu je 6 € (pokiaľ nie je uvedené inak), vstupné na premietania Detských 4 živlov pre deti do 15 rokov je 4 €, vstupné pre držiteľov karty ŠTIAVNICA PLUS je 4 €, na sprievodné podujatia je vstup voľný (pokiaľ nie je uvedené inak, napríklad pri koncertoch, ktoré sú pre všetkých spoplatnené). Cinepass teda oprávňuje držiteľa/držiteľku na vstup na všetky časti programu podujatia (pokiaľ nie je uvedené inak), v kine na miesta vyhradené pre držiteľov cinepassov.

Vouchery (virtuálne karty) zakúpené na portáli Cinepass.sk si budete môcť vymeniť za náramky s kódom v akreditačnom centre festivalu počas celého trvania podujatia. Peniaze za zakúpený voucher (virtuálnu kartu) nevraciame! Počet držiteľov cinepassov je obmedzený na 150 osôb. O počte zostávajúcich kusov v predaji budeme priebežne informovať na tejto webstránke, o čosi nižšie v tomto bloku, prípadne na sociálnych sieťach.

Systém Cinepass.sk umožňuje aj kúpu lístkov na jednotlivé premietania mimo kina Akademik. Ak teda nie ste držiteľom cinepassu, stačí zájsť na webstránku Cinepass.sk a máte možnosť si zakúpiť lístky z pohodlia svojej izby v predstihu, nemusíte sa tlačiť pri pokladnici.

Informácie: akreditacia@4zivly.sk
Aktuálny počet cinepassov k dispozícii: 82

Lístky na premietania

Pokiaľ nie je pre vás výhodné kupovať si celofestivalovú permanentku, môžete si v systéme Cinepass tesne pred podujatím zakúpiť lístky aj na jednotlivé časti programu samostatne. Ak teda nie ste držiteľom cinepassu, stačí začiatkom augusta zájsť na webstránku Cinepass.sk a budete mať možnosť si zakúpiť lístky z pohodlia svojej izby v predstihu, nemusíte sa tlačiť pri pokladnici.

Vstupné na jednotlivé projekcie BEZ cinepassu je 6 € (pokiaľ nie je uvedené inak), vstupné na premietania Detských 4 živlov pre deti do 15 rokov je 4 €, vstupné pre držiteľov karty ŠTIAVNICA PLUS je 4 €, na sprievodné podujatia je vstup voľný (pokiaľ nie je uvedené inak, napríklad pri koncertoch, ktoré sú pre všetkých spoplatnené).

Akreditačné centrum

Svoje cinepassy a všetky informácie o festivale získate v akreditačnom centre, ktoré by malo byť vašou prvou zastávkou pri návšteve 4 živlov.

Adresa akreditačného centra: 
Budova Kultúrneho centra (KC)
Kammerhofská 1, 969 01 Banská Štiavnica
- vchod nad vonkajším schodiskom na bočnej strane budovy, pri soche Andreja Kmeťa
Prevádzkové hodiny akreditačného centra:
Streda, 7. august: 16.00 - 20.30
Štvrtok, 8. august:  10.00 - 20.30
Piatok, 9. august: 10.00 - 20.30
Sobota, 10. august: 10.00 - 20.30
Nedeľa, 11. august - centrum presunuté do kina Akademik: 10.30 - 16.30

Pravidlá vstupov na jednotlivé akcie

Cinepass oprávňuje držiteľa vstúpiť na všetky projekcie a sprievodné podujatia bez online rezervácie (70 % v kine Akademik s voľným sedením, v ostatných priestoroch nie je počet obmedzený).

Ostatní návštevníci majú možnosť kúpiť si vstupenky na jednotlivé predstavenia a akcie — vyhradených je pre nich 30 % kinosály kina Akademik, v ostatných priestoroch nie je počet obmedzený.

Lístok na filmové projekcie stojí 6 €, pokiaľ nie je uvedené inak. Vstupné na premietania Detských 4 živlov pre deti do 15 rokov je 4 €. Vstupné na sprievodné podujatia je voľné, pokiaľ nie je uvedené inak.

Vstup so psom do kinosál kina Akademik, Kultúrneho centra a amfiteátra je zakázaný!

V priestoroch amfiteátra je zakázané fajčiť!

4 živly odporúčajú

- Dodržiavať pitný režim v prípade teplého počasia.

- Aj v teplom počasí sú noci v Banskej Štiavnici chladné, preto odporúčame teplo sa obliecť na večerné projekcie, prípadne si zobrať deky a niečo pod zadok.

- Nehádzať smeti na zem v priestoroch podujatí a radšej ich odniesť do najbližšieho smetného koša.

- Pýtať sa – kto sa pýta, veľa sa dozvie.

- Zabávať sa, pozerať a premýšľať.

Tipy na ubytovanie

Banská Štiavnica ponúka množstvo ubytovacích možností v rôznych cenových reláciách. Ich obsiahly zoznam nájdete na webstránke oblastnej organizácie cestovného ruchu - Supervulkán Banská Štiavnica.

Z nízkonákladových ubytovacích zariadení 4 živly odporúčajú nasledujúce:

Skautský dom (Hostel sv. Juraj):
Cenovo dostupné ubytovanie v príslušnom štandarde a bezprostrednej blízkosti centra mesta i festivalu. Hostia si môžu vybrať ubytovanie v dvojizbovom apartmáne, v izbách, z ktorých niektoré majú vlastnú kúpeľňu s WC, alebo tiež vo vlastných stanoch v záhrade hostela. K dispozícii je kuchynka, jedáleň aj herňa.

Hostel Cosmopolitan:
Ubytovanie neďaleko centra mesta, v rôznych druhoch izieb, apartmánov, či spoločných viaclôžkových izbách s rôznym stupňom vybavenia. Nájdete tu veľkorysú kuchyňu so sedením za veľkým rodinným stolom s miestom pre veľkú skupinu, či oddychovú zónu.

Apartmány Klinger:
Príjemné rodinné ubytovanie v blízkosti obľúbeného tajchu, v 3 komfortných izbách s jedinečnou atmosférou i wellnessom. Celková kapacita domčeku aj s prístelkami je 19 ľudí.

Turistická útulňa v Hájovni
Bezplatné ubytovanie pre nenáročných - útulňa v areáli kultúrno-turistického centra Hájovňa v blízkosti tajchu Červená Studňa ponúka priestor pre prespatie vo  vlastnej réžii, vo verejne prístupnej chatke či vo vlastných stanoch. K dispozícii je WC i sprcha.

Praktické kontakty

Kontakty v Banskej Štiavnici: 

Lekárska pohotovosť - 112, 155

Polícia (Mládežnícka 25) – 045/6921158

Taxi – 0910 525 999, 0915 525 999

 

Kontakty 4 živlov: 

info: 4zivly@gmail.com

Detské 4 živly: silvia.klasa@gmail.com

akreditácie: akreditacia@4zivly.sk

press: pr@4zivly.sk, +421 915 711 880

Mapa

Miesta, na ktorých prebieha 26. ročník Letného filmového festivalu 4 živly:

© 2013 - 2024 4živly. Všetky práva vyhradené.
Dizajn Malina Studio
Code Big Branding
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram