Letný filmový festival 4 živly

Piatok
07. 08. 2020
Sídlisko Drieňová
16:00

Potulná galéria - Blokáda extrémizmu

satekova.jpg

Potulná galéria prináša pod okná a balkóny domov výstavu, performance a koncerty na tému BLOKÁDA EXTRÉMIZMU. Hravou formou umeleckých diel a metaforickým jazykom umenia upozorňujeme na potrebu kriticky myslieť, hovoríme o extrémizme, rasizme, xenofóbii, domácom násilí, susedskom porozumení a tolerancii k menšinám.

7. 8 o 16.00 na sídlisku Drieňová
7. 8 o 19.00 na Trojičnom námestí
8. 8 o 15.00 na sídlisku Drieňová
8. 8 o 17.00 na sídlisku Drieňová 
8. 8 o 19.00 na Trojičnom námestí 

Predstaví Vám koncert - Raptrora, ako aj diela nasledovných autoriek/autorov: Roland Farkas, Alena Foustkova /CZ/, Aldo Giannotti /I-A/, Daniela Krajcova, KundyCrew, Ľuboš Lorenz + Vierka Zubalová, Stano Masár, migrantas /ARG-D/, Boris Németh, Dan Perjovschi /RO/, Tomas Rafa, Shooty, Ivana Satekova

Kurátor: Juraj Carny

Filmový dokument z roku 2019 nájdete tu: www.youtube.com/watch?v=JeneY8dhXhU


Potulná galéria ďakuje za podporu: Ministerstvo spravodlivosti SR, Fond na podporu kultúry národnostných menšín, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava.

Realizované s finančnou podporou Ministerstva spravodlivosti SR v rámci dotačného programu na presadzovanie, podporu a ochranu ľudských práv a slobôd a na predchádzanie všetkým formám diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatným prejavom intolerancie. Za obsah tohto dokumentu výlučne zodpovedá Curatorial Studies Institute. Realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín. Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.