Letný filmový festival 4 živly

O nás

4 živly ponúkajú:

- bohatý program, zastrešený každoročne inou témou,

- hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne, 

- premietania v kine, na amfiteátri, na zámku a v iných zaujímavých priestoroch, 

- workshopy, masterclassy, prezentácie, koncerty, večerné párty, 

- Detské 4 živly - program pre deti a ich rodičov, 

- unikátnu letnú atmosféru mesta Banská Štiavnica! 

 

Letný filmový festival 4 živly patrí medzi najstaršie slovenské filmové podujatia. Každoročne ponúka bohatý program, zastrešený jednou témou, ktorej zodpovedá jeho programová dramaturgia, ktorá spája hrané, dokumentárne, animované a experimentálne filmy, celovečerné aj krátkometrážne, aby vďaka nim umožnila publiku nazrieť na tému z čo najväčšieho množstva uhlov pohľadu. Filmové projekcie prináša podujatie na viaceré netradičné miesta - okrem banskoštiavnického Kina Akademik či Amfiteátra, sú obľúbenými aj každoročné premietania na nádvorí Starého zámku alebo, v Botanickej záhrade, alebo na niektorom z ďalších unikátnych miest Banskej Štiavnice.  

Okrem filmového programu ponúkajú 4 živly aj množstvo sprievodných podujatí zameraných na neformálne vzdelávanie. Hostia z radov filmárov a filmových teoretikov pripravujú master classy, komentované projekcie či prezentácie. Festival sa však stal tiež platformou pre viacero projektov audiovizuálneho i výtvarného umenia, alebo miestom obľúbených koncertov a večerných párty. 

Súčasťou Letného filmového festivalu 4 živly je aj program pre deti - Detské 4 živly, ktoré ponúkajú okrem premietaní kvalitných detských filmov aj workshopy a tvorivé dielne. 

Logo na stiahnutie vo formáte .jpg a .eps.