Letný filmový festival 4 živly

aug 3, 2022

Program filmového festivalu s témou CHAOS zverejnený!

Cierne_na_bielom_koni_01.jpg

24. Letný filmový festival 4 živly: CHAOS zverejnil kompletný programový harmonogram podujatia - nájdete ho u nás na podstránke PROGRAM. Po rozkilknutí jednotlivých položiek sa dostanete k ich popisu. 

V programe vedľa seba stoja filmy najrôznejších žánrov, krajín i rokov pôvodu - spoločne rozoberú tému CHAOS, ktorej je aktuálny ročník zasvätený, a to z čo najväčšieho počtu uhlov pohľadu. Tešiť sa môžete na výber, ktorý siaha od Chaplinovej grotesky cez kultové filmy bláznivých 80. rokov, až po diela súčasných tvorcov, ktoré zarezonovali na svetových festivaloch. 

Tešiť sa môžete aj na predpremiérové uvedenie nového slovenského filmu Čierne na bielom koni, romantickej gangsterky z divokého juhu krajiny. Snímku prídu na krásny štiavnický amfiteáter osobne uviesť režisér Rasťo Boroš, kameraman Tomasz Wierzbicki a herci Milan Ondrík, Attila Mokos a Tomáš Mischura

Režisérka Viera Dubačová uvedie svoj film Tí, ktorí zostali. Nakrútila ho na Ukrajine po to, čo ju napadli ruské vojská. Spolu s kameramanom navštívila miesta, ktoré ruská armáda okupovala a bombardovala – Irpiň, Buča, Hostomeľ, Ozera. Zaznamenali tam sériu výpovedí a príbehov o ľuďoch, ktorí neutiekli a napriek ohrozeniu života ostali: pomáhať, žiť, prežívať. Film bude verejnosti predstavený celkom prvý raz a tvorkyňa príde s divákmi a diváčkami diskutovať o situácii a nakrúcaní u našich východných susedov.  

V sprievodnom programe nájdete koncerty, výstavu, prednášku o teórii chaosu, diskusiu o tom, prečo ľudia potrebujú krízy, interaktívnu pocitovú prechádzku mestom, ale aj večerné párty. 

Na svoje si prídu aj rodiny s deťmi, pre ktoré sú pripravené premietania i dve tvorivé dielne sekcie Detské 4 živly

Tešíme sa na vás budúci týždeň v Banskej Štiavnici!