Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

KinObývačka 2017

Kinobyvaca.jpg

Milí Štiavničania, milé Štiavničanky! 

Aj tento rok môžete zadarmo premietať priamo vo svojej obývačke pre svojich príbuzných a priateľov jeden film z programu zimných 4 živlov! Stačí nám oznámiť svoj záujem na mailovú adresu pr@4zivly.sk a my po dohode prídeme počas podujatia s plátnom, projektorom, osudovým dokumentom 5. október a jeho režisérom - filmárom a svetoznámym fotografom Martinom Kollárom. Okrem zážitku z filmu navyše získa každý člen Vašej domácnosti voľný vstup na jedno z premietaní 4 živlov v Kine Akademik. Pridajte sa k tým, ktorí si KinObývačku vyskúšali a nevedia vynachváliť! 

5. október 
O filme: Tichý príbeh o mužovi, ktorý čaká na dôležitú operáciu. Keď sa dozvie, že mu možno ostáva iba pár mesiacov života, vydá sa na cestu bez cieľa, no s „konečným termínom“, ktorým je 5. október. Je to príbeh o hľadaní miesta na svete, o tom, aké je ťažké opäť si nájsť domov. Cesty hlavného hrdinu sú kombináciou útekov a stavov absolútneho pokoja. Sú útekmi pred sebou samým, neznesiteľnými situáciami a počasím, naplnené zháňaním peňazí a každodenným hľadaním miesta na prespanie. Sú kontaktom s ľuďmi, ktorých hrdina stretáva a ktorým rozpráva o svojich cestách. Sú vyjadrením jeho špeciálneho spôsobu prepojenia s prírodou a so zvieratami. A v neposlednom rade je tento film príbehom jedného brata.

5. október (Martin Kollár, CZ/SK 2016, 61. min.)

Martin Kollár 
O tvorcovi: Narodil sa v Žiline a vyštudoval na VŠMU v Bratislave, odbor kamera na filmovej fakulte. V rámci fotografie sa venuje predovšetkým dokumentu, za sebou má fotografické publikácie ako Slovensko 001.Obrazová správa o stave krajiny (2001), Nothing Special (2008), Cahier (2011), Field Trip (2013) a Provisional Arrangement (2016). Ako kameraman je u nás známy vďaka dokumentom 66 sezón (2003), Ako sa varia dejiny (2009), Zamatoví teroristi (2013) či hraným filmom Koza (2015) Ivana Ostrochovského, za ktorý si odniesol aj Národnú filmovú cenu Slnko v sieti.