Letný filmový festival 4 živly

Raňajky s... Vladimírom Šnídlom o pravde a lži na internete pre deti a ich rodičov

IMG_3583.jpg

Príďte stráviť sobotné ráno na 4 živloch s Vladom Šnídlom, redaktorom Denníka N a expertom na rôzne formy dezinformácii, ktorý má pre vás (a vaše deti) pripravenú zaujímavú prednášku o tom, aké nástrahy číhajú na vaše deti na internete. V súčasnosti je totiž čím ďalej tým väčší problém rozoznať pravdu od lži pri rôznych informáciách. A dá sa to vôbec? Ako postupovať pri overovaní faktov? Čo sú to hoaxy a fake news?

 

VLADIMÍR ŠNÍDL

Jedenásť rokov žil v Prahe. Vyštudoval politológiu na Univerzite Karlovej, od roku 2007 pracoval v českých Hospodářských novinách a týždenníku Ekonom. V septembri 2014 prestúpil do denníka SME. Bolo to v čase, keď do jeho vydavateľstva majetkovo vstúpila finančná skupina Penta, s čím sa väčšina redakcie odmietla zmieriť.

V roku 2015 patril k zakladajúcim redaktorom Denníka N. Špecializuje sa na témy ako sú vojenské nákupy, doprava a šírenie dezinformácií. Na jeseň 2017 napísal knihu Pravda a lož na Facebooku, ktorá rozoberá fenomén hoaxov a konšpiračných teórii na slovenskom a českom internete. O tejto téme chodí aj pravidelne prednášať do slovenských škôl.