Letný filmový festival 4 živly

Letný workshop MPhilms 2013

mphilms.jpg

TÉMA: LÁSKA

 
31. 7. – 11. 8. 2013 Banská Štiavnica
 
6. ročník Letného medzinárodného workshopu MPhilms je určený pre 20 mladých ľudí vo veku 15-25 rokov zo Slovenska, Maďarska, Rumunska, Poľska a Českej republiky, ktorí sa zaujímajú o film, fotografiu a performance.
 
Jednotlivé workshopy:
  • VIDEO A EXPERIMENTÁLNY FILM 1 - lektori: Peter Kerekes a Alexandra Gojdičová
  • VIDEO A EXPERIMENTÁLNY FILM 2 - lektori: Róbert Lakatos a Arthur Bálint
  • FOTOGRAFIA – lektori: Juraj Fifik a Tomáš Manina
  • PERFORMANCE - lektori: József Juhász R. a Nastja Säde Rönkkö
 
V rámci jednotlivých workshopov budú účastníci tvorivým spôsobom rozvíjať svoje schopnosti a dotvárať vlastné nápady do finálnej podoby. Pomocou praktických cvičení sa zoznámia s jazykom a výrazovými prostriedkami filmu, fotografie a performance. Teoretická aj praktická časť workshopu tak môže aspoň čiastočne vyplniť medzeru, ktorá je, na rozdiel od iných krajín, vo vzdelávaní na Slovensku nerozvinutá, a to je mediálna výchova a všetko, čo s týmto pojmom súvisí. Výsledkom práce budú zrealizované performance, videofilmy a fotografie, ktoré odpremiérujeme 9. augusta 2013 na Letnom filmovom seminári 4 živly (www.4zivly.sk). Prezentácia máva zaujímavú návštevnosť, čo je výzvou aj pre účastníkov workshopu. Tvorcovia tak získajú okamžitú spätnú väzbu, ktorá môže byť podnetná v ich ďalšom smerovaní. Následne budú jednotlivé diela prezentované na webovej stránke www.mphilms.sk
 
Účastníci workshopu sa automaticky stávajú držiteľmi akreditácií, ktoré im umožňujú priamy vstup na celý program Letného filmového seminára 4 živly, kde majú šancu pozrieť si diela slovenskej a svetovej kinematografie s lektorskými úvodmi. 
 
Viac informácií o workshope nájdete na www.mphilms.sk.