4 živly - filmový seminár

Streda

Štvrtok

Art Cafe 13:00 Hra je hra: Árpád Schilling
(Hra je hra / Game is Game: Árpád Schilling (Hungary), in english)
Kino Akademik 14:00 Vyšetrovateľ
(Attila Gigor, HU, SW, IE 2008, 107 min., OV+ES)
Kino Akademik 17:00 Sedmikrásky
(ČLOVEK A HRA (Martin Slivka, CS 1969, 24 min., OV)
SEDMIKRÁSKY (Věra Chytilová, CS 1966, 73 min., OV))
Amfiteáter 21:00 Krvavá pani
(Viktor Kubal, CS 1980, 77 min., OV)
Botanická záhrada 23:00 Kung-­fu lahôdky
(Kung-­fu lahôdky / Kung-­fu delicious)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Prekvapenie z archívu
MKC 12:00 Ozveny MMF ZOOM – ZBLIŻENIA
(Ozveny MMF ZOOM – ZBLIŻENIA, výber krátkych filmov)
Kino Akademik 13:00 Playtime
(Jacques Tati, FR 1967, 155 min., OV+SS)
Art Cafe 15:00 Hra je hra: Mária Rišková
(Hra je hra / Game is Game: Mária Rišková (Slovakia), in slovak)
Kino Akademik 16:00 AUTO*MAT
(Martin Mareček, CZ 2009, 90 min., OV)
MKC 17:00 Filmy v offsajde
Kino Akademik 19:00 Prezentácia prác a krátkych filmov Letného workshopu MPhilms 2010
Libresso 19:00 Sigi Tobias
(koncert so 16mm premietaním)
Amfiteáter 21:00 Kdo chce zabít Jessii?
(Václav Vorlíček, CZ 1966, 80 min., OV)
Banská St a nica 22:42 22:42 Party
(DJ Čejka)
Starý zámok 23:00 Szulamit
(

Jenő Illés, HU 1916, 60 min., OV, hudobný sprievod: János Vázsonyi (saxofón) a DJ Suhaid

)

Sobota

Kino Akademik 10:00 Zóna
(Rodrigo Plá, MX, SP 2007, 97 min., OV+SS)
Kino Akademik 13:00 Topenie po číslach
(Peter Greenaway, UK, NE 1988, 118 min., OV+SS)
Art Cafe 14:00 Ozveny MFF ART FILM FEST 2010
(výber krátkych filmov)
MKC 15:00 Hra je hra: Martin Ježek
(Hra je hra / Game is Game: Martin Ježek (Czech Republic) – in czech)
Čajovňa Klopačka 15:00 Hravé leháro – premietanie detských filmov
Kino Akademik 16:00 Ruská ruleta
(Géla Babluani, FR, GO 2005, 86 min., OV+ES)
Čajovňa Klopačka 16:00 Hravé leháro - voľná zábava
MKC 17:00 Filmy v ofsajde
Kino Akademik 19:45 Jdi za štěstím!
(Birds Build Nests Underground, CZ 2009, 45 min.)
Amfiteáter 21:00 Lola beží o život
(FUTBAL JE HRA (Milan Černák, CS 1966, 23 min., OV)
LOLA BEŽÍ O ŽIVOT (Tom Tykwer, G 1998, 81 min., OV+SS))
Čajovňa Klopačka 23:00 Horúčka sobotňajšej noci 2012
(Moustache, DJ sissi a šiši – PARTY)

Nedeľa

Kino Akademik 11:00 Interview
(Steve Buscemi, US 2007, 83 min., OV+SS)
Kino Akademik 14:00 Funny games
(Michael Haneke, AU 1997, 108 min., OV+ES)
Čajovňa Klopačka 15:00 Hravé leháro – premietanie detských filmov
Art Cafe 16:00 Hra je hra: Stefan Mateusz Szlachtycz
(Hra je hra: Stefan Mateusz Szlachtycz (Poland) – in english)
Čajovňa Klopačka 16:00 Hravé legáro - šantenie s deťmi
Kino Akademik 17:00 Strašidlo
(Rolan Bykov, UR 1983, 127 min., OV+SS)
Art Cafe 18:00 Prezentácia prác a krátkych filmov Letného workshopu MPhilms 2010
Amfiteáter 21:00 Hranice ovládania
(Jim Jarmusch, US 2009, 116 min., OV+SS)

Legenda:

OV – original version / OV+ES – original version with english subtitles
OV+SS – original version with slovak subtitles / DV – dubbed version

Zmena programu vyhradená!