Program
Streda
Amfiteáter | 21:00 |
Happy end (Oldřich Lipský, CS, 1967, 69 min., OV + FS) |
Štvrtok
Kino Akademik | 10:00 |
Poklad (Corneliu Porumboiu, FR/RO, 2015, 89 min., OV+CS) |
Kino Akademik | 12:00 |
Posledná štácia (Friedrich Wilhelm Murnau, DE, 1924, 75 min, OV+SS) |
Kino Akademik | 14:00 |
Vabank (Juliusz Machulski, PL, 1981, 104 min, OV+SS) |
Kafe & Klub Spojár | 16:00 |
Filmový kvíz Petra Konečného - 4 živly edition (Peter Konečný, OV) |
Kino Akademik | 16:30 |
Za československý štát (Vladimír Studecký, CS, 1928, 97 min., OV) |
Art Cafe | 18:30 |
Výstava - Ukradená galerie: Lucia Kazárová (vernisáž) |
Kino Akademik | 18:30 |
Nič nebude ako predtým (Klára Tasovská, Lukáš Kokeš, CZ, 2017, 92 min., OV za osobnej účasti režisérky Kláry Tasovskej) |
Amfiteáter | 21:00 |
Šťastie (US) (Todd Solondz, US, 1998, 134min., OV+SS) |
Piatok
Kino Akademik | 10:00 |
Incident v hoteli Nile Hilton (Tarik Saleh, SE/DE/DK, 2017, 107 min., OV+ES+SS) |
Kultúrne centrum | 10:30 |
Websterovci (Katarína Kerekesová, SK, 2017, 72 min., OV) |
Kino Akademik | 12:30 |
Smetiarska helikoptéra (Jonas Selberg Augustsén, SE, 2016, 100 min., OV+ES+SS) |
Kultúrne centrum | 13:00 |
Lajka (Aurel Klimt, CZ, 2017, 87 min., OV) |
Malé KC | 14:00 |
Otvorená výtvarná dielňa Websterovci |
Kino Akademik | 15:00 |
Diera (Dong) (Tsai Ming-Liang, FR/TW, 1998, 95 min., OV+ES+SS) |
Eleuzína | 16:30 |
Prednáška - Web Series - Nová forma kreatívneho obsahu (Michaela Sabo, OV) |
Kultúrne centrum | 17:00 |
Fantastický pán Lišiak (Wes Anderson, US/GB, 2009, 83 min., CD) |
Libressobar | 19:00 |
Petr Krátký: Věnováno Karle (Petr Krátký, CZ, 2010 - 2013, 21 min. v slučke, OV + Otvorenie nového ročníka súťaže Iné vízie SK) |
Kultúrne centrum | 19:00 |
Úlet (Phillipp Eichholtz, DE, 2018, 77 min., OV+ES+SS) |
Amfiteáter | 21:00 |
Autokino skazy (Brian Trenchard-Smith, AU, 1986, 88 min., OV+CS) |
Centrum mesta | 22:30 |
Interaktívna inštalácia - Živelné digitálne graffiti |
Starý zámok | 23:00 |
Premietanie s koncertom - Hriechy lásky (Karel Lamač, CS, 1929, 78 min., OV, hudba: Johana Švarcová, Jan Kratochvíl, Martin Ožvold) |
Kafe & Klub Spojár | 23:59 |
Párty - Isama Zing |
Sobota
Malé KC | 10:00 |
Animačná dielňa Websterovci (pre vopred prihlásených účastníkov, OV) |
Kino Akademik | 10:00 |
Šťastie (FR) (Agnès Varda, FR, 1965, 85 min., OV+SS) |
Terra Permonia | 10:00 |
Lakiho Mestečko - Potulka po stopách psíka Lakiho a workshop tvorby mapiek |
Kultúrne centrum | 11:00 |
Po úradných hodinách (Martin Scorsese, US, 1985, 98 min., OV+CS) |
Kino Akademik | 13:00 |
Byt (Billy Wilder, US, 1960, 125 min., OV+CS) |
Kultúrne centrum | 13:00 |
Bez hraníc – príbehy o slobode a priateľstve (Nada Riyadh, Birgit Schulz, DE, 2018, 78 min., ND) |
Kultúrne centrum | 15:30 |
Hrdina a čarodejnica (Raško Miljković, RS/MK, 2018, 86 min., OV+ES+SD, film zo živým dabingom) |
Kino Akademik | 16:00 |
Šťastné konce v nešťastnej dobe (CS, 1962 - 1989, 75 min, OV, pásmo zostavila a uvedie filmová teoretička Eva Filová) |
Kafe & Klub Spojár | 17:00 |
Povstania v Maribore - interaktívna projekcia (Milo Guillen, Maple Razsa, US/SI, 2017, cca 100 min., OV+ES) |
Kultúrne centrum | 19:00 |
Môj neznámy vojak - svetová premiéra (Anna Kryvenko, CZ/SK/LV, 2018, 80 min., OV+SS za osobnej účasti režisérky) |
Galéria Jozefa Kollára | 19:30 |
Výstava - "Prestupná stanica" (vernisáž) |
Amfiteáter | 21:00 |
Kukuška (Alexander Rogožkin, Segej Aljošečkin, RU, 2002, 100 min., OV+SS) |
Art Cafe | 23:00 |
Párty - This Is Kevin |
Kafe & Klub Spojár | 23:00 |
Párty - Horúčka sobotňajšej noci - DJ Admiral |
Nedeľa
Kino Akademik | 11:00 |
Všetky tie prebdené noci (Michal Marczak, PL/GB, 2016, 100 min., OV+ES+SS) |
Kultúrne centrum | 13:00 |
Karel Zeman: Tri krátke filmy (Karel Zeman, CS, 1948 - 1950, 51 min., OV) |
Kino Akademik | 13:15 |
Život je krásny (Frank Capra, US, 1946, 130 min., OV+CS) |
Kultúrne centrum | 14:30 |
Prezentácia výsledkov Animačnej dielne Detských 4 živlov a prezentácia workshopu Lakiho Mestečko – Potulka po stopách psíka Lakiho (Animačná dielňa Websterovci, Lakiho Mestečko - Potulka po stopách psíka Lakiho a workshop tvorby mapiek, OV) |
Kultúrne centrum | 15:00 |
Dobrodružstvá princa Achmeda (Lotte Reiniger, Carl Koch, DE, 1926, 66 min., OV+ES) |
Kino Akademik | 16:00 |
Western (Valeska Grisebach, DE/BG/AT, 2017, 119 min., OV+CS) |
Kino Akademik | 18:30 |
My sme najlepší! (Lukas Moodysson, SE/DK, 2013, 102 min., OV+CS) |
Amfiteáter | 21:00 |
Skalní v ofsajde (Ján Lacko, CS, 1960, 77 min., OV) |
- Piatok
- 09. 08. 2019
- Kino Akademik
- 10:00