REZERVÁCIE MIESTA V SÁLE A KÚPY LÍSTKOV SÚ MOŽNÉ V SYSTÉME CINEPASS - KLIKNUTÍM SEM.
Program
Streda
Amfiteáter | 21:00 |
Zlé časy v El Royale (Bad Times at the El Royale, Drew Goddard, US, 2018, 140 min., OV + CS) |
Štvrtok
Kino Akademik | 10:00 |
Dialóg 20 40 60 (Jerzy Skolimowski, Peter Solan, Zbyněk Brynych, CS, 1968, 77 min., OV) |
Kino Akademik | 13:00 |
Dvojaký život Veroniky (La double vie de Véronique, Krzysztof Kieślowski, FR/PL/NO, 1991, 98 min., OV + CS) |
Kino Akademik | 16:00 |
3 + 2 + 1 = pásmo filmov + krst DVD Slovenský dokumentárny film 60 (rôzni režiséri, CS, 1963 – 1989, 83 min., OV) |
Art Cafe | 17:30 |
Výstava: Ukradená galerie: Matúš Lányi (vernisáž) |
Art Cafe | 18:00 |
Prednáška: Pavel Klusák: Včely bzučí mezi a a gis: Hudba klimatu (verejná súčasť workshopu Ušami) |
Kino Akademik | 18:30 |
78/52 (Alexandre O. Philippe, US, 2017, 91 min., OV + CS) |
Amfiteáter | 21:00 |
Štyri levy (Four Lions, Chris Morris, UK, 2010, 101 min., OV + CS) |
Eleuzína | 23:00 |
Dva nula (Pavel Abrahám, CZ, 2012, 108 min., OV + ES) |
Piatok
Kino Akademik | 10:00 |
Den sedmý - osmá noc (Evald Schorm, CS, 1969, 104 min., OV, úvod: MIchal Bregant, generálny riaditeľ Národního filmového archivu) |
KC | 11:30 |
66 scén z Ameriky (66 scener fra Amerika, Jørgen Leth, DE, 1982, 39 min., OV, s lektorským úvodom Diany Tabakov) |
Centrum mesta | 12:00 |
Výstava: Potulná galéria (do 18:00) |
Kino Akademik | 12:30 |
71 fragmentov chronológie náhody (71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls, Michael Haneke, DE/AT, 1994, 96 min., OV + ES + CS) |
KC | 13:00 |
Veľký zlý lišiak (Le grand méchant renard et autres contes… Patrick Imbert, Benjamin Renner FR, BE, 2017, 83 min., ND + predfilm: Šarkan (Martin Smatana, CZ/SK/PL, 2019, 13 min., ND, s úvodom producenta Petra Badača) |
Kino Akademik | 14:30 |
3/4 (Ilian Metev, DE/BG, 2017, 82 min., OV + ES + CS) |
Malé KC | 15:30 |
Otvorená tvorivá výtvarná dielňa (Detské 4 živly) |
KC | 16:30 |
(Vý)počty obrazov (rôzni režiséri, 2004 – 2018, 80 min., OV, s lektorským úvodom zostavovateľky a tvorkyne Andrey Slovákovej) |
Eleuzína | 18:00 |
Diskusia: Médiá v ére jednotiek a núl (v slovenčine) |
Kino Akademik | 18:30 |
Forman vs. Forman - predpremiéra (Helena Třeštíková, Jakub Hejna, CZ, 2019, 78 min., predpremiéra, OV + ES + CS) |
Amfiteáter | 21:00 |
Pražská 5 (Pražská pětka, Tomáš Vorel, CS, 1988, 97 min., OV) |
Kino Akademik | 23:30 |
Audiovizuálna performancia: Labodoble: There Must Be Some Way Out of Here |
Kafe & Klub Spojár | 23:59 |
Spúšťacia (sa) párty Iných vízií (otvorenie nového ročníka súťaže Iné vízie SK, DJs Tri nuly) |
Sobota
Malé KC | 10:00 |
Tvorivá animačná dielňa (pre vopred prihlásené deti) (Detské 4 živly) |
Kino Akademik | 10:30 |
Papierový vojak (Bumažnij soldat, Alexej German ml., RU, 2008, 118 min., OV + ES + CS) |
Námestie svätej trojice | 12:00 |
Výstava: Potulná galéria (do 18:00) |
KC | 12:00 |
Trojka z mravov (Zéro de conduite: Jeunes diables au collège, Jean Vigo, FR, 1933, 44 min., OV + CS) |
Kino Akademik | 13:00 |
Hodinárov učeň - predpremiéra (Hodinářův učeň, Jitka Rudolfová, CZ/SK, 2019, 100 min., OV, predpremiéra za účasti tvorcov - režisérky Jitky Rudolfovej, herečiek Jany Plodkovej, Dany Droppovej, herca Michala Balcara a kostýmového výtvarníka Mareka Cpinu) |
Kino Akademik | 15:30 |
Bitka o život (Bitva o život, Miroslav Janek, Vít Janeček, Roman Vávra, CZ, 2000, 88 min., OV, za účasti producenta Richarda Němca) |
KC | 16:00 |
Tresky plesky (Veronika Kocourková, SK, 2018, 60 min., OV, za účasti režisérky Veroniky Kocourkovej) |
Art Cafe | 17:00 |
Diskusia: KapiTalks: Čísla v nezávislej kultúre (v slovenčine) |
KC | 17:30 |
Poštár zvoní vždy dvakrát (The Postman Always Rings Twice, Tay Garnett, US, 1946, 113 min., OV + CS) |
Kino Akademik | 18:30 |
The Sound Is Innocent - predpremiéra (Johana Ožvold, CZ/FR/SK, 2019, 68 min., OV +CS, predpremiéra za účasti režisérky Johanny Ožvold) |
Banská St a nica | 20:00 |
De/posium 2019 - medzinárodné dizajnérske sympózium v Banskej Štiavnici (prezentácia výstupov) |
Amfiteáter | 21:00 |
Hedwig a Mizerný palec (Hedwig and the Angry Inch, John Cameron Mitchell, US, 2001, 95 min., OV + CS) |
Kafe & Klub Spojár | 23:00 |
Párty: Horúčka sobotňajšej noci (Dj Johana Oz, Dj Wild Oscar) |
Art Cafe | 23:00 |
Koncert Čau Čau |
Nedeľa
Kino Akademik | 11:00 |
Vrah býva na čísle 21 (L'assassin habite... au 21, Henri-Georges Clouzot, FR, 1942, 85 min., OV + ES + SS) |
Kino Akademik | 13:00 |
Memento Stella (Takaši Makino, JP/HK, 2018, 60 min., ND) |
KC | 14:00 |
Prezentácia výsledkov tvorivej animačnej dielne Detských 4 živlov (Detské 4 živly) |
KC | 14:30 |
Železný obor (The Iron Giant, Brad Bird, US, 1999, 84 min., CD) |
Kino Akademik | 16:00 |
Tretia generácia (Die Dritte Generation, Rainer Werner Fassbinder, DE, 1979, 110 min., OV + ES + SS) |
Kino Akademik | 18:30 |
Balada o siedmich obesených (Martin Hollý, CS, 1968, 61 min., OV) |
Amfiteáter | 21:00 |
Skryté čísla (Hidden Figures, Theodore Melfi, US, 2016, 127 min., OV + CS) |
- Sobota
- 07. 08. 2021
- Amfiteáter
- 21:00