Filmový festival 4 živly dvakrát v roku - v zimnej a letnej edícii!

Program

Streda

Amfiteáter 21:00 Zlé časy v El Royale
(Bad Times at the El Royale, Drew Goddard, US, 2018, 140 min., OV + CS)

Štvrtok

Kino Akademik 10:00 Dialóg 20 40 60
(Jerzy Skolimowski, Peter Solan, Zbyněk Brynych, CS, 1968, 77 min., OV)
Kino Akademik 13:00 Dvojaký život Veroniky
(La double vie de Véronique, Krzysztof Kieślowski, FR/PL/NO, 1991, 98 min., OV + CS)
Kino Akademik 16:00 3 + 2 + 1 = pásmo filmov + krst DVD Slovenský dokumentárny film 60
(rôzni režiséri, CS, 1963 – 1989, 83 min., OV)
Art Cafe 17:30 Výstava: Ukradená galerie: Matúš Lányi
(vernisáž)
Art Cafe 18:00 Prednáška: Pavel Klusák: Včely bzučí mezi a a gis: Hudba klimatu
(verejná súčasť workshopu Ušami)
Kino Akademik 18:30 78/52
(Alexandre O. Philippe, US, 2017, 91 min., OV + CS)
Amfiteáter 21:00 Štyri levy
(Four Lions, Chris Morris, UK, 2010, 101 min., OV + CS)
Eleuzína 23:00 Dva nula
(Pavel Abrahám, CZ, 2012, 108 min., OV + ES)

Piatok

Kino Akademik 10:00 Den sedmý - osmá noc
(Evald Schorm, CS, 1969, 104 min., OV, úvod: MIchal Bregant, generálny riaditeľ Národního filmového archivu)
KC 11:30 66 scén z Ameriky
(66 scener fra Amerika, Jørgen Leth, DE, 1982, 39 min., OV, s lektorským úvodom Diany Tabakov)
Centrum mesta 12:00 Výstava: Potulná galéria
(do 18:00)
Kino Akademik 12:30 71 fragmentov chronológie náhody
(71 Fragmente einer Chronologie des Zufalls, Michael Haneke, DE/AT, 1994, 96 min., OV + ES + CS)
KC 13:00 Veľký zlý lišiak
(Le grand méchant renard et autres contes… Patrick Imbert, Benjamin Renner FR, BE, 2017, 83 min., ND
+ predfilm: Šarkan
(Martin Smatana, CZ/SK/PL, 2019, 13 min., ND, s úvodom producenta Petra Badača)
Kino Akademik 14:30 3/4
(Ilian Metev, DE/BG, 2017, 82 min., OV + ES + CS)
Malé KC 15:30 Otvorená tvorivá výtvarná dielňa
(Detské 4 živly)
KC 16:30 (Vý)počty obrazov
(rôzni režiséri, 2004 – 2018, 80 min., OV, s lektorským úvodom zostavovateľky a tvorkyne Andrey Slovákovej)
Eleuzína 18:00 Diskusia: Médiá v ére jednotiek a núl
(v slovenčine)
Kino Akademik 18:30 Forman vs. Forman - predpremiéra
(Helena Třeštíková, Jakub Hejna, CZ, 2019, 78 min., predpremiéra, OV + ES + CS)
Amfiteáter 21:00 Pražská 5
(Pražská pětka, Tomáš Vorel, CS, 1988, 97 min., OV)
Kino Akademik 23:30 Audiovizuálna performancia: Labodoble: There Must Be Some Way Out of Here
Kafe & Klub Spojár 23:59 Spúšťacia (sa) párty Iných vízií
(otvorenie nového ročníka súťaže Iné vízie SK, DJs Tri nuly)

Sobota

Malé KC 10:00 Tvorivá animačná dielňa (pre vopred prihlásené deti)
(Detské 4 živly)
Kino Akademik 10:30 Papierový vojak
(Bumažnij soldat, Alexej German ml., RU, 2008, 118 min., OV + ES + CS)
Námestie svätej trojice 12:00 Výstava: Potulná galéria
(do 18:00)
KC 12:00 Trojka z mravov
(Zéro de conduite: Jeunes diables au collège, Jean Vigo, FR, 1933, 44 min., OV + CS)
Kino Akademik 13:00 Hodinárov učeň - predpremiéra
(Hodinářův učeň, Jitka Rudolfová, CZ/SK, 2019, 100 min., OV, predpremiéra za účasti tvorcov - režisérky Jitky Rudolfovej, herečiek Jany Plodkovej, Dany Droppovej, herca Michala Balcara a kostýmového výtvarníka Mareka Cpinu)
Kino Akademik 15:30 Bitka o život
(Bitva o život, Miroslav Janek, Vít Janeček, Roman Vávra, CZ, 2000, 88 min., OV, za účasti producenta Richarda Němca)
KC 16:00 Tresky plesky
(Veronika Kocourková, SK, 2018, 60 min., OV, za účasti režisérky Veroniky Kocourkovej)
Art Cafe 17:00 Diskusia: KapiTalks: Čísla v nezávislej kultúre
(v slovenčine)
KC 17:30 Poštár zvoní vždy dvakrát
(The Postman Always Rings Twice, Tay Garnett, US, 1946, 113 min., OV + CS)
Kino Akademik 18:30 The Sound Is Innocent - predpremiéra
(Johana Ožvold, CZ/FR/SK, 2019, 68 min., OV +CS, predpremiéra za účasti režisérky Johanny Ožvold)
Banská St a nica 20:00 De/posium 2019 - medzinárodné dizajnérske sympózium v Banskej Štiavnici
(prezentácia výstupov)
Amfiteáter 21:00 Hedwig a Mizerný palec
(Hedwig and the Angry Inch, John Cameron Mitchell, US, 2001, 95 min., OV + CS)
Kafe & Klub Spojár 23:00 Párty: Horúčka sobotňajšej noci
(Dj Johana Oz, Dj Wild Oscar)
Art Cafe 23:00 Koncert Čau Čau

Nedeľa

Kino Akademik 11:00 Vrah býva na čísle 21
(L'assassin habite... au 21, Henri-Georges Clouzot, FR, 1942, 85 min., OV + ES + SS)
Kino Akademik 13:00 Memento Stella
(Takaši Makino, JP/HK, 2018, 60 min., ND)
KC 14:00 Prezentácia výsledkov tvorivej animačnej dielne Detských 4 živlov
(Detské 4 živly)
KC 14:30 Železný obor
(The Iron Giant, Brad Bird, US, 1999, 84 min., CD)
Kino Akademik 16:00 Tretia generácia
(Die Dritte Generation, Rainer Werner Fassbinder, DE, 1979, 110 min., OV + ES + SS)
Kino Akademik 18:30 Balada o siedmich obesených
(Martin Hollý, CS, 1968, 61 min., OV)
Amfiteáter 21:00 Skryté čísla
(Hidden Figures, Theodore Melfi, US, 2016, 127 min., OV + CS)
  • Vysvetlivky/Explanatory: OV - originálna verzia/original version, SS - slovenské titulky/Slovak subtitles, CS – české titulky/Czech subtitles, ES - anglické titulky/English subtitles, CD - český dabing/Czech dubbing, SD - slovenský dabing/Slovak dubbing, EV – v angličtine/in English, ND - nemá dialógy/no dialogues


    Zmena programu vyhradená!